ANACHRONAEON ''The Futile Quest for Immortality'' (11.06.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - İsveç

2002 yılında kurulan İsveçli grup Anachronaeon ile o dönemler iletişim halindeydim, sanıyorum ki eski bir kritiğim yada röportajım Metallicbrains'te yer almıştı, arşivimin tozlu raflarında bulduğum, grubun "As the Last Human Spot in Me Dies" isimli üçüncü demosununda adıma bir teşekkür görüyorum, grubun 6 yılda ne şekilde değiştiğinden bahsedecektim ama bozulmuş, cd-r patlaması. Anachronaeon ile tekrar karşılaştığıma sevindim, gruptan haber alamadığımdan beri 3 albüm çıkarmışlar, sonuncusu "The Futile Quest for Immortality" geçtiğimiz Ocak ayında çıkmış ve şirketi tarafından bana ulaştırıldı.

Grubun tarzı bir çok yerde melodik death metal olarak nitelendirilmiş fakat bence tam olarak yeterli bir etiketleme değil. Melodik, dark-black metal ve epik melodilerle birlikte heavy metal etkisi işin içine girmiş, progresiff riffler ve sololar da gözden kaçmıyor. Clean vokal kullanılmasına hiç gerek yokmuş, clean vokalleri pek sevmedim. Brutal vokale diyecek söz yok tabii ki, gayet iyi.

Grup, görmeyeli çıtasını oldukça yükseltmiş, kullanılan gitar soloları üst seviyeye taşınmış. Daha önce 3 kişi olan grup şu an yoluna 2 kişilik bir stüdyo grubu olarak devam ediyor. Albüme bir göz atın, hiç fena değil.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 529 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions