MECHANICAL GOD CREATION ''Cell XIII'' (06.07.2010)


Worm Hole Death - 2010 - İtalya

2010 yılı içerisinde İtalyan gruplara çalıştığım kadar hiç bir gruba çalışmadım sanıyorum ki, kritiklerimi takip edenler bilir... Yine bir İtalyan grubu sunuyorum size; "MECHANICAL GOD CREATION", grup 2006 yılında kurulmuş, 2007 yılında bir demo çıkarmış ve önümüzdeki Eylül ayında "Cell XIII" isimli bu albümünü Worm Hole Death etiketi ile piyasaya sürecek.

İtalyadan pek duymaya alışkın olmadığım bir tarz, Deatchcore icra ediyor grup. Albümün prodüksiyonu brutal death metal gruplarında duyduğum tatta olmuş, yer yer patlayan basslar beni zevkten dört köşe ediyor. Son zamanlarda bu tarzda kullanılmaya başlayan ve inceden moda olma yolunda ilerleyen brutal-scream vokal arası bayan vokal kullanmış grup, oldukça başarılı ve yer yer guttural geri vokallerle desteklenmiş. Parça yapıları genel olarak melodik death metal ve core öğelerinin ile birleşmesinden oluşuyor.

Genelde deathcore gruplarının soundlarından pek haz etmem, bu albümde yapılan prodüksiyona hayran kaldım, müzikal zevkimde birinci sırada brutal death metal gelirken bir deathcore grubundan bu tatta bir sound duymak benim için farklı bir tarz dinlerken oldukça tatmin edici. Albümde de zaten müziğin death metal yanı daha ağır basıyor, değişik güzel bir şeyler dinlemek isteyenlere tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 481 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions