MECHANICAL GOD CREATION ''Cell XIII'' (06.07.2010)


Worm Hole Death - 2010 - İtalya

2010 yılı içerisinde İtalyan gruplara çalıştığım kadar hiç bir gruba çalışmadım sanıyorum ki, kritiklerimi takip edenler bilir... Yine bir İtalyan grubu sunuyorum size; "MECHANICAL GOD CREATION", grup 2006 yılında kurulmuş, 2007 yılında bir demo çıkarmış ve önümüzdeki Eylül ayında "Cell XIII" isimli bu albümünü Worm Hole Death etiketi ile piyasaya sürecek.

İtalyadan pek duymaya alışkın olmadığım bir tarz, Deatchcore icra ediyor grup. Albümün prodüksiyonu brutal death metal gruplarında duyduğum tatta olmuş, yer yer patlayan basslar beni zevkten dört köşe ediyor. Son zamanlarda bu tarzda kullanılmaya başlayan ve inceden moda olma yolunda ilerleyen brutal-scream vokal arası bayan vokal kullanmış grup, oldukça başarılı ve yer yer guttural geri vokallerle desteklenmiş. Parça yapıları genel olarak melodik death metal ve core öğelerinin ile birleşmesinden oluşuyor.

Genelde deathcore gruplarının soundlarından pek haz etmem, bu albümde yapılan prodüksiyona hayran kaldım, müzikal zevkimde birinci sırada brutal death metal gelirken bir deathcore grubundan bu tatta bir sound duymak benim için farklı bir tarz dinlerken oldukça tatmin edici. Albümde de zaten müziğin death metal yanı daha ağır basıyor, değişik güzel bir şeyler dinlemek isteyenlere tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 446 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions