DIMIDIUM MEI ''Flames of Hatred'' (17.07.2010)


Misanthropic Art Productions - 2010 - Polonya

Polonya nasıl bir ülkedir ki her tarzda iyi gruplar çıkarabiliyor. Küçücük bir ülke fakat bu iş yüzölçümü ile olmuyor tabi ki, Dimidium Mei Bytom isimli şehirden piyasaya çıkmış. Grubumuz raw black metal yapıyor. Polonya'da alışıla gelmiş kirli sound'u tercih etmişler fakat yine bölgede yaygın olan NS, Pagan, Atmospheric akımdan biraz daha uzaktalar. Fulmineus isimli grup üyesi, yani bassçıları Polonya'nın en bilindik underground black metal gruplarından Besatt'ta çalmış.

Flames of Hatred grubun ilk albümü,gelecek vaat eden bir grup gibi gözüküyor. Fakat yeteri kadar black metal öfkesinde değil gibi geldi bana giriş parçası intro'nun ardından geliyor. Çok klişe bir şey bu ama yıllardır yüzlerce grup böyle bir girişi kullandı. Hızlı bir giriş albümün çok ateşli olacağını hissettiriyordu. Ama ilerleyen parçalarda biraz ritmik ve arpej dolu parçalar hevesimi kursağımda bıraktı .90'lar ortası Satyricon'a benzettim.

Grubun bu kaydı biraz amatör iş gibi duruyor, tonlamalar, miksaj elekten geçmemiş. Aslında bu biraz samimiyet katıyor. Yinede albüm formatında olan ürünlerin biraz daha ince elenip sık dokunması gerektiğini düşünüyorum.

6.7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 430 oy)


 
FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions