DIMIDIUM MEI ''Flames of Hatred'' (17.07.2010)


Misanthropic Art Productions - 2010 - Polonya

Polonya nasıl bir ülkedir ki her tarzda iyi gruplar çıkarabiliyor. Küçücük bir ülke fakat bu iş yüzölçümü ile olmuyor tabi ki, Dimidium Mei Bytom isimli şehirden piyasaya çıkmış. Grubumuz raw black metal yapıyor. Polonya'da alışıla gelmiş kirli sound'u tercih etmişler fakat yine bölgede yaygın olan NS, Pagan, Atmospheric akımdan biraz daha uzaktalar. Fulmineus isimli grup üyesi, yani bassçıları Polonya'nın en bilindik underground black metal gruplarından Besatt'ta çalmış.

Flames of Hatred grubun ilk albümü,gelecek vaat eden bir grup gibi gözüküyor. Fakat yeteri kadar black metal öfkesinde değil gibi geldi bana giriş parçası intro'nun ardından geliyor. Çok klişe bir şey bu ama yıllardır yüzlerce grup böyle bir girişi kullandı. Hızlı bir giriş albümün çok ateşli olacağını hissettiriyordu. Ama ilerleyen parçalarda biraz ritmik ve arpej dolu parçalar hevesimi kursağımda bıraktı .90'lar ortası Satyricon'a benzettim.

Grubun bu kaydı biraz amatör iş gibi duruyor, tonlamalar, miksaj elekten geçmemiş. Aslında bu biraz samimiyet katıyor. Yinede albüm formatında olan ürünlerin biraz daha ince elenip sık dokunması gerektiğini düşünüyorum.

6.7/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions