SATOR MARTE ''Za zdmi'' (01.08.2010)


Naga productions - 2010 - Çek Cumhuriyeti

Albüm olarak Za Zdmi ( Duvarların ardında) insanı etkisi altına hemen alabiliyor fakat ilk etapta dikkatimi çeken şu oldu, grup sanırım Deathspell Omega'nın Si Monumentum... albümünü gerçekten çok iyi bir şekilde içine sindirmiş ve kaydı alırken de, bu tarzda olmasını istemiş. Çünkü birebir vokal, gitar uyumu, davulların geride vurucu teması bana birebir o albümün havasını hissettirdi. Bilirsiniz o albüm kadar etkileyici bir albüm son dönemde black metal arenasına uğramadı. Mistik havası, uyuşturucu gibi damarlarda dolanıp insanın kanını dondurabiliyor. Bu albümde de kısmen böyle bir hava yakaladığımı itiraf etmeliyim.

Sator Marte grubu,grup fotoğrafı çektirmek harici DSO'nun yolundan hızla ilerliyor,albüm kapakları da oldukça sade ve minimalistik olarak dizayn edilmiş. Ayinsel kırmızılık, havanın karartısı, bulutların şimşeklerle dans etmesi biraz da kışın kasveti evet evet bana küfür ettiğinizi duyar gibiyim,bu albümde hissettiklerim bunlar,grubun mistik ve kaotik yapısı insanın içine hemen işliyor.

Çek Cumhuriyeti metal piyasası açısından bir mabet gibidir,gerek festivalleri, gerek underground distroları, gerekse bu tip grupları ile orta Avrupa'da black metal cehennemi içerisinde eşsiz üzümlerin bulunduğu bir cennet tapınağı gibidir.Uzun lafın kısası Sator Marte sizlere 4-5 sene sonra yeniden bir Deathspell Omega rituali yaşatabilir. Gözden kaçırmayın!

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 389 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions