TRIGGER THE BLOODSHED ''Degenerate'' (04.08.2010)


Metal Blade Records/Rising Records - 2010 - Birleşik Krallık

Avrupa'dan son dönemde bolca bu tarz gruplar duymaya başladık, Trigger the Bloodshed'in haberini birkaç kez verdiğimi hatırlıyorum, haberler kısmını takip edenler bu grubu bilir. 2006 yılında Bristol'da kurulmuş ve üçüncü tam süreli albümlerini bu yıl yayınladılar. Albüm digipack formatında ve içerisinde 6'ya katlanabilir bir bootleg var, ön yüzünde şarkı sözleri arkasında ise albüm kapağının posteri bulunuyor.

Trigger the Bloodshed, ismine bakınca, yada internette grup elemanlarının fotoğraflarını görünce, içerisinde core barındıran bir şeyler geleceğini hissettiriyor, nitekim de grup kurulduğunda deathcore icra ediyormuş, önceki albümlerini dinlemedim ama şu anki hali için teknik death metal diyebilirim, sound'ta ve bazı rifflerde core etkisini hala duymak mümkün tabi. Davulda bolca kullanılan bass patlamalar büyük zevk veriyor. Vokal bu albüm için yeterince brutal değil bence, bir miktar efektör kullansaymış keşke.

Parçaların temposu oldukça yüksek ve teknik, gitar sololarına, grup elemanlarının kalitesine pek diyecek bir şey yok, çok kaliteli bir ürün olmuş ama death metal için yeterince yamyam bir albüm değil, o ruhu hissedemiyorum.

8/10

Not: Bu albüm için Deniz'e teşekkürler.

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions