OTARGOS ''No God, No Satan'' (05.08.2010)


Season of Mist - 2010 - Fransa

Fransız black metal grubu Otargos'un yeni albümü '' No God, No Satan'' , bundan bir önceki '' Fuck God-Disease Process '' albümüyle yine aynı havada devam ediyor.

Toplam 10 parça ve 48 dakikadan oluşan Otargos'un bu son albümünde vokaller biraz daha öne çıkarılmış ve daha iyi bir sound yakalanmış. ‘’Hoax-Virus-God’’ intro niyetinde albümün giriş parçası ve sadece gitar ve brutal vokal kullanılmış.

Takıldığım nokta ise neredeyse her parçanın ortasında bir duraksama var ve daha sonra tekrardan bir yüklenme mevcut. Bu bir iki parçada yapılsa belki bir nebze tamam derdim ama neredeyse her parçada bu taktik kullanılmış, sebep ise parçalardaki sert havayı bozmak olmuş sanırım. Bu durumu abartılı bulduğumu söyleyebilirim.

Vokaller yine kalın scream ve bu yeni albümle beraber bazı yerlerde ise clean vokaller var, bunun parçalara iyi oturduğu kanaatindeyim. Gitarlarda ise yer yer clean ve distortionlu arpejler kullanılarak parçalara mistik bir hava katılmış.

Albüm kapağı anladığım kadarıyla albümün ismiyle ters orantılı. Kapaktaki yapışık ikizlerden biri tanrıyı diğeri ise şeytanı tasvir ediyor sanırım ama grup her ikisini de inkar edip aslında her ikisi de biziz diyor olabilir.

Albüm genel olarak hoşuma gitti, bilindik Otargos albümü olmuş. ''Cloning the Divine'' ve '' Cuius vis hominis est errare'' parçaları ise favorim.

Watain, Urgehal, Behexen gibi grupları dinleyenlere bu albümü tavsiye edebilirim

8/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 409 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions