GHAST ''May the Curse Bind'' (07.08.2010)


Flenser Records - 2010 - Birleşik Krallık

Ghast ilk splitinden sonra ''My the Curse Bind'' albümüyle karşımıza çıkıyor. Grup kendini black/doom olarak etiketlemiş fakat doom metalle pek alakası yok, bildiğimiz black metal grubu işte. Böyle enstantenelere gerek yok bence neysen osundur.

Albüm kapağı hakkında bir şey diyemiyorum gayet sade olmuş , zaten birşey anladığımı da söyleyemem. Fakat kaydın kötü olduğu kanaatindeyim. Özellikle davulların hızlandığı bölümlerde gitarlar boğuklaşıp eziliyor. Müzikal açıdan da pek birşey bulamadım gayet zayıf riffler. Madem black/doom (!) yapıyorsunuz biraz daha kafaları bulandıracak arpejler yazıp yine kirli bir kayıt yapılarak kasvetli parçalar ortaya çıkabilirdi ''bence''. Parçalar bazı yerlerde yavaşlaşıp bazı yerlerde ise hızlanıyor. En azından bunu iyi bir durum olarak gösterebilirim, yoksa baya sıkıcı bir albüm olacakmış. Vokaller bildiğimiz scream vokal ama bazı bölümlerde daha bir cırtlak hale dönüşüyor. Açıkçası albüm pek hoşuma gitmedi, bana hiçbir şey hissettirmedi.

6/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 517 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions