FURVA AMBIGUITAS ''In Articulo Mortis'' (07.08.2010)


Possession Productions - 2009 - Rusya

Öncelikle grubun çizdiği profilden bahsetmek istiyorum. Bir erkek ve bir hatundan oluşuyor. Resimlere bakıldığında gothic/doom havası var daha çok Dargaard’a benzettim fakat parçaları dinlediğinizde black/doom olduğunu anlayabilirsiniz. Yaptıkları müziği biraz daha açacak olursak drone funeral doom/black demek daha mantıklı olabilir. Albümü dinledikten sonra biraz şaşırdım, grup elemanlarından biri hatun olduğu için belki bass veya klavye çalıyordur diye tahmin etmiştim ama grubun vokali hatunmuş meğer. Drone funeral doomda ilk defa bayan vokale rastlıyorum ama güzel de olmuş, vokaller hiç sırıtmıyor. Grup büyük ölçüde bu türün öncülerinden olan Nortt’tan etkilenmiş durumda, biraz da Mournful Congregation havası var ve bunun gibi birkaç grup daha sayabilirim.

Yazılan liriklerden bahsetmek isterdim ama hiçbir yerde bulamadım. Genel olarak mistik, okültik ve felsefik konular üzerine kendi dillerinde bir şeyler yazılmış. Zaten bulsaydım bile bir şey anlamayacaktım sanırım.

Grubun bu ilk albümlerinden önce bir de demosu var, onu da dinlemek istedim ama hiçbir yerde bulamadım. Bu albümde hoşuma gitmeyen nokta ise parçalarda fazla vokal kullanılması. Drone funeral doomda daha çok enstrümantal parçalar seviyorum çünkü. Albüm kapağı ise atmosferik çağrışımlar uyandırabiliyor ama parçalara uyduğu kanaatindeyim Gayet iç karartıcı bir kapak çalışması olmuş, tabi yine benzerlerinden farksız.

6,5 /10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 523 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions