FURVA AMBIGUITAS ''In Articulo Mortis'' (07.08.2010)


Possession Productions - 2009 - Rusya

Öncelikle grubun çizdiği profilden bahsetmek istiyorum. Bir erkek ve bir hatundan oluşuyor. Resimlere bakıldığında gothic/doom havası var daha çok Dargaard’a benzettim fakat parçaları dinlediğinizde black/doom olduğunu anlayabilirsiniz. Yaptıkları müziği biraz daha açacak olursak drone funeral doom/black demek daha mantıklı olabilir. Albümü dinledikten sonra biraz şaşırdım, grup elemanlarından biri hatun olduğu için belki bass veya klavye çalıyordur diye tahmin etmiştim ama grubun vokali hatunmuş meğer. Drone funeral doomda ilk defa bayan vokale rastlıyorum ama güzel de olmuş, vokaller hiç sırıtmıyor. Grup büyük ölçüde bu türün öncülerinden olan Nortt’tan etkilenmiş durumda, biraz da Mournful Congregation havası var ve bunun gibi birkaç grup daha sayabilirim.

Yazılan liriklerden bahsetmek isterdim ama hiçbir yerde bulamadım. Genel olarak mistik, okültik ve felsefik konular üzerine kendi dillerinde bir şeyler yazılmış. Zaten bulsaydım bile bir şey anlamayacaktım sanırım.

Grubun bu ilk albümlerinden önce bir de demosu var, onu da dinlemek istedim ama hiçbir yerde bulamadım. Bu albümde hoşuma gitmeyen nokta ise parçalarda fazla vokal kullanılması. Drone funeral doomda daha çok enstrümantal parçalar seviyorum çünkü. Albüm kapağı ise atmosferik çağrışımlar uyandırabiliyor ama parçalara uyduğu kanaatindeyim Gayet iç karartıcı bir kapak çalışması olmuş, tabi yine benzerlerinden farksız.

6,5 /10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 493 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions