MAAX ''Six Pack Witchcraft'' (07.08.2010)


Abyss Records – 2010 – A.B.D.

Amerikalı Maax grubunun yeni albüm öncesi yapmış olduğu bu promo niteliği taşıyan EP'de verilmek istenen mesaj 80’lerin Thrash Metal’i ile günümüz Black Metalinin harmanlanması, biliyorsunuz bu son dönemde oldukça yaygınlaştı. Six Pack Witchcraft adlı EP de ‘Die By The Ax’ adlı parçanın başlangıcını ilk dinlediğimde şarkının değil albümün genel olarak iyi olacağını düşündüm ama kendi içimde bir tatminkarsızlık oldu. O tarz bir introdan sonra daha gaz bir şarkı bekledim .

Açıkçası çok kötü bir albüm değil fakat bu tarzda ki bir çok gruba nazaran tatmin edici bir soundları bulunmuyor.. Aslında grup için bu yorumları yaparken asla yabana atmamanız gerekiyor... Çift gitar performansı gruba biraz daha pozitif olarak yansımış..

Albüm kapağına bakacak olursak bir önceki sene çıkmış olan ‘Dawnbringer’ adlı albüm kapağına göre daha basit olmuş. Çokta üzerinde durulmuşa benzemiyor. Umarım bundan sonraki albümde pek hayal kırıklığı olmaz. Albümde beğendiğim parça tam anlamıyla bir Amerikan argo deyimi olan “Go Fuck Yourself” olarak isimlendirilmiş. Eski kafa thrash metal ile harmanlanmış old school black metal seviyorsanız bir göz atın ama ben bu tarzdan hoşlanmıyorum yinede denemeliyim diyorsanız hiç bulaşmayın.

6.5/10

Yazar: Wargath
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 462 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions