FALLING LEAVES ''Falling Leaves'' (10.08.2010)


Self-Released - 2010 - Ürdün

Ürdünlü doom metal grubunun bu ilk demoları. Daha önceden herhangi bir split, albüm, ep vs yok. Kendi grup isimlerini verdikleri ''Falling Leaves'' adlı bu demo ortalamaları yaklaşık 5-6 dakika süren toplam 3 parçadan oluşuyor. Bu Ürdünlü doom grubu fazlasıyla My Dying Bride, Katatonia, November Doom gibi gruplardan etkilenmiş durumda fakat onların gibi tadı yok.

Demekki Ürdün'den de böyle bir grup dinleyecekmişiz dediğim bir albüm olmuş aslında. Daha yolun çok başındalar. Albümde alt yapı eksikliği var ama parçaları dinlediğinizde rahatlıkla doom metal havası bulabilirsiniz. Gerek klavyeler gerek clean gitarlar gerekse vokaller tam doom metal modunda. Özellikle clean vokaller daha çok hoşuma gitti.

Yine doom metalde fazlasıyla tercih edilen fakat değişik şekillerde kullanılan bu albüm kapağında kurumuş bir dal soldan uzanıyor sisli bir havanın içine doğru. Lirikler ise genelde ölüm, keder, acı çekme temaları üzerine kurulmuş.

Alışılmış grupların dışında ve değişik bir yerlerden bir şeyler dinlemek isteyenlere bu grubu önerebilirim. Bundan sonra başarı grafiklerini daha da yükseltecekleri kanaatindeyim

6/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 505 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions