BOSSE-DE-NAGE ''Bosse-de-Nage'' (14.08.2010)


Flenser Records - 2010 - A.B.D.

Amerikalı grup Bosse-De-Nage'in bu ilk tam süreli albümü kendi isimlerini taşıyor. Bu albümden önce 2006 da çıkardıkları 2 tane de demoları bulunuyor. Grupta biraz atmosferik bir yapı var gibi, hangi kategoriye sokacağımı bilememdim fakat genel olarak düz black metal riffleri kullanılmış, özellikle albümün ilk giriş parçası ''Marie'' ve ''Excerpt from the 5th Canto'' diğer parçalardan biraz daha farklı. Albüm toplam 7 parçadan oluşuyor, birkaç parça ismiyse aynı kelimelerden oluşmuş durumda.

Sound'u beğendiğimi pek söyleyemem. Drum machineların tonu hoşuma gitmedi, black metale uymuyor gibi. Gitarlar da clean ile distortion arası gibi bir şey, tam oturmamış. Vokalleri ise Darkthrone'dan tanıdığımız Fenriz'e benzettim biraz ama burada daha bol scream kullanılmış. Genel hatlarıyla parçalarda boşluk var sanki. Ben black metal adına pek bir şey hissedemedim, sound'tan olsa gerek. Belki biraz daha kirli ve gitarların ön planda olduğu bir kayıt olsaydı yine de aynı şeyleri düşünür müydüm bilmiyorum. Yine Amerika'dan çıkan Leviathan, Judas Iscariot, Krieg tarzındaki sound'ları kullanabilirler. (bana göre)

Grubun hangi lirikleri işledikleriyle ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Albümün kapak resmi ise orman temasıyla süslenmiş. Buradan belki biraz doğadan etkilenme görebiliriz ya da öyle bir hava verilmeye çalışılmıştır.

Genelde Amerikan black metal gruplarını severim fakat Bosse-De-Nage'in bu albümünde bir şey bulamadım yine de favori parçamı söyleyeyim ''Marie'' Keşke bu tarzda birkaç parça daha yapılsaymış.

6/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 479 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions