GREY ''Whoneedsyou'' (16.08.2010)


Bastardized Records - 2010 - Almanya

Alman grup GREY'in albüm kapağı ilk önce ilgimi çekti, bu tarz çizimlere bayılıyorum, yağlı boya ve kullanılan renk tonları çok etkileyici, en azından benim için. 2008 yılında kurulan grubun "Whoneedsyou" adlı ilk albümü 20 Ağustos'ta piyasada olacak.

Bu tuhaf tiplerin ve albüm kapağının ardından ne tarz bir şey geleceğini tam olarak kestiremedim... Uzun süredir dinlemediğim tatta bir albüm bu. Şarkı sözleri konusunda en ufak bir fikrim yok, besteler melodik, metalcore gibi ama biraz daha değişken, kompleks ve teknik. Vokale bakacak olursak hardcore scream/agressive vokali diyebilirim. Metalcore'dan fazlası... Sonuç olarak bir yere bağlamak gerekirse mathcore diyebilirim sanırım grubun tarzı için.

Bu tarz gruplarda kesik kesik riffler sonrasında gelen tarama rifflere bayılıyorum. İnternette grubu araştırırken karşılaştığım kritiklerde düşük puanlar aldığını gördüm, sıradan bir metalcore grubu yerine bu grubu dinlemek çok daha eğlenceli, bence kötü değil. İçinde core barındıran şeylerden zevk alanlara tavsiye edebilirim.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 467 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions