VALDUR ''Raven God Amongst Us'' (19.08.2010)


BloodyMountain Records - 2010 - ABD

Amerikalı death/black metal grubu Valdur'un bu ikinci tam süreli albümü. Bu türün öncülerinden olan Behemoth, Belphegor gibi grupların etkisi büyük ölçüde görülüyor, özellikle gitar sololarıyla Behemoth a daha çok benzettim. Son yıllarda bu tür grupları sıkça görür olduk. Eskisi gibi belli bir türün kalıpları kullanılmıyor, daha çok başka türlerden de alınan kalıplarla harmanlama yapılıyor. Bu sadece death/black'e özgü bir durum değil, hemen hemen her türde artık bu görülmeye başlandı

''Raven God Amongst Us'' albümünde yine black metal etkileşimli death metal riffleri mevcut. Bazı parçalarda Doğu gamlarının kullanıldığını sezdim. Pers ve Mısır uygarlıklarının etkisi olmuş olabilir. Davullar fazla agresif olmakla birlikte bazı yerleri abartılı buldum. Vokaller parçalara göre yetersiz kalmış. Böyle hızlı ve temposu yüksek bir müziğe daha güçlü vokaller kullanılsa daha iyi olurmuş.. Sound ise gayet güzel, tam death/black kıvamında olmuş hoşuma gitti.

Özellikle ''Vicious Existence'' adlı parçanın girişini ve bitişe doğru atılan soloyu sevdim diğer parçalardan farklı bir havası var gibi. Tabi dediğim gibi daha güçlü vokal kullanılsa bu parça daha güzel olabilirdi.

Sert, agresif, blackened death metal sevenlere bu albümü rahatlıkla önerebilirim. Dinleyip de pişman olmayacağınız türden bir grup.

7/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 391 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions