VALDUR ''Raven God Amongst Us'' (19.08.2010)


BloodyMountain Records - 2010 - ABD

Amerikalı death/black metal grubu Valdur'un bu ikinci tam süreli albümü. Bu türün öncülerinden olan Behemoth, Belphegor gibi grupların etkisi büyük ölçüde görülüyor, özellikle gitar sololarıyla Behemoth a daha çok benzettim. Son yıllarda bu tür grupları sıkça görür olduk. Eskisi gibi belli bir türün kalıpları kullanılmıyor, daha çok başka türlerden de alınan kalıplarla harmanlama yapılıyor. Bu sadece death/black'e özgü bir durum değil, hemen hemen her türde artık bu görülmeye başlandı

''Raven God Amongst Us'' albümünde yine black metal etkileşimli death metal riffleri mevcut. Bazı parçalarda Doğu gamlarının kullanıldığını sezdim. Pers ve Mısır uygarlıklarının etkisi olmuş olabilir. Davullar fazla agresif olmakla birlikte bazı yerleri abartılı buldum. Vokaller parçalara göre yetersiz kalmış. Böyle hızlı ve temposu yüksek bir müziğe daha güçlü vokaller kullanılsa daha iyi olurmuş.. Sound ise gayet güzel, tam death/black kıvamında olmuş hoşuma gitti.

Özellikle ''Vicious Existence'' adlı parçanın girişini ve bitişe doğru atılan soloyu sevdim diğer parçalardan farklı bir havası var gibi. Tabi dediğim gibi daha güçlü vokal kullanılsa bu parça daha güzel olabilirdi.

Sert, agresif, blackened death metal sevenlere bu albümü rahatlıkla önerebilirim. Dinleyip de pişman olmayacağınız türden bir grup.

7/10

Yazar: Aguarest
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 428 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions