AS MY WORLD BURNS ''Letters from Alaska'' (06.09.2010)


Noisehead Records - 2009 - İspanya

As My World Burns ispanya'dan çıkmış başarılı sayılabilecek gruplardan.İlk albümü letters from Alaska Noisehead Records etiketi ile geçtiğimiz yıl piyasaya sunulmuş, pek de güzel olmuş. Şarkılara gelecek olursam gerçekten ilk parça Jacqueline tam bir açılış parçası. Gerek teknik açısından gerek hız açısından gayet sağlam kazımasyon bir şarkı seçimi. Genel anlamda grupların albümde parça sıralamasına da dikkat etmeleri gerekli bir mevzudur çünkü birbirine benzeyen şarkıları ard arda koydukları zaman gerçekten dinleyiciyi sıkabiliyor. Bu konuda da As My World Burns başarılı olmuş.Diğer şarkılar genel olarak hızlı, teknik, yer yer melodik, bazı bölümlerde kesik kesik gaz gitar partisyonlarıyla dikkat çekici olmuş.Vokaller konusunda da söyleyebileceğim genel anlamda vokalin ses rengi şarkılara ve tarza uygun.Bazı yerlerde brutal, scream ve clean geçişler var fakat screamleri kadar başarılı bulmadım ben brutal ve clean vokallerini.Sound ve kayıt gayet temiz ve güçlü. İmaj bilindik sade ve özentisiz.

Albüm kapağı ve logo hakkında da söyleyebileceklerim imajlarından farklı değil.Tarz olarak experimental death metal,deathcore arası diyebilirim. Benim önerim albümden özellikle dinlemeniz gereken parçalar Jacqueline,clocks, waltz of masks ve static shot.Kısacası destek olunası ve albümleri alınası bir grup. Tarz olarak benzeşen örnek gruplar ; Divine Heresy, Meshuggah, Heaven Shall Burn, Dillenger Escape Plan.

8/10

Yazar: Naenia Virtus
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 423 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions