DAWN OF AZAZEL ''Relentless'' (20.09.2010)


Unique Leader Records - 2009 - Unique Leader Records

Yeni Zelanda’dan çıkan ve son dönem death metal grupları arasında en hayranlık duyduğum Dawn Of Azazel’in üçüncü albümü ‘’ Relentless’’ beni dinler dinlemez büyüledi. Müzik tamamen modern bir death metal olmuş ama old school ruhu da yer yer müziklerine yansıtmışlar. Gitar riffleri keskin ve yer yer Slayer vari sololarla süslü , davul daha çok teknik ,vokal manik brutal scream (Philp Anselmo’yu andırdı bana) sözler oldukça vahşi,kayıt ise gayet temiz. Kısaca grup budur..

Grubun önceki iki albümünü dinlediğim zaman en büyük sorun; şarkıların net bir yönü yada akılda kalıcılığı pek yoktu. Buda albümün bütünlüğünü bozuyordu . Yani güzel olan ancak adlandırılamayan bir şeylerin eksikliğini hep hissediyordum. Ancak ‘’Relentless’’ ile bu tamamen kayboldu. Her şey olması gerektiği gibi olmuş. Bu anlamda şuan için diskografi de en önemli yapıtları konumunda.

‘’Majesty’’ ‘’Over it all’’ en akılda kalıcı şarkılar. En iyi şarkılar ne derseniz cevabım tüm albüm olur. Tek eleştireceğim nokta kapak tasarımı olacaktır. Kesinlikle çok kötü olmuş. Grup bu anlamda ciddi sorun yaşıyor sanırım,çünkü üç albümden sadece bir tanesi vasatın üzerinde (‘’sedition’’) diyebilirim. Genel olarak bu konuda seçimleri yapan kişiyi oldukça başarısız buldum. Ancak müziklerinin yanında bu ‘’atın üzerinde kelebek’’ şeklinde kalır.

Unique Leader Records’dan çıkan bu albümü kesinlikle edinmenizi tavsiye ediyorum.

9/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 455 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions