VEÉR ''The Measure of Waste'' (26.09.2010)


Caverna Abismal / Neverheard - 2009 - The Measure of Waste

Veér grubu aslında kendini şanslı saymalı çünkü Extreminal'de kolay kolay bir albüm 2 kişi tarafından kritiklenmiyor. Onların bu durum ne kadar umurlarında olur bilemem fakat Veér isimli grubumuz gerçekten kalite bakımından İsveçli türdeşlerine taş çıkarırcasına başarılı bir işe imza atmış gibi gözüküyor.

Aslında büyük bir eleştiri getirebilirim Craft grubunu bilenler bilir.. Veér işte Craft grubunun takipçisi gibi gözüküyor. Black metal in ritmik değişimleri son yıllarda çok ama çok arttı artık Raw Black Metal yapan gruplar baştan sona aynı rifi çalıp kabaca" pür taka taka" işlerini yavaş yavaş bırakıyorlar bu bana daha çok çalamayan grupların "pür satanik ivil " takılmalarının altında kabiliyetsizliklerini bu şekilde örtü altına aldıkları hissiyatını giderek veriyor.

Ama Veér öyle bir grup değil.. Enstrüman kabiliyeti orta seviyenin biraz üzerinde, prodüksiyon da fena değil.. Orta Avrupa ve Balkanlardan genelde pagan&ambient&ns black metal grupları çıkıyor fakat Veér onlara çok fazla aldanmamış gözüküyor. Kısaca özetlemek gerekirse İsveç underground black metali Veér'i özetleyebilir.. Özellikle de Craft en büyük hayranlık duydukları gruplardan biri olmalı..

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 376 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions