VEÉR ''The Measure of Waste'' (26.09.2010)


Caverna Abismal / Neverheard - 2009 - The Measure of Waste

Veér grubu aslında kendini şanslı saymalı çünkü Extreminal'de kolay kolay bir albüm 2 kişi tarafından kritiklenmiyor. Onların bu durum ne kadar umurlarında olur bilemem fakat Veér isimli grubumuz gerçekten kalite bakımından İsveçli türdeşlerine taş çıkarırcasına başarılı bir işe imza atmış gibi gözüküyor.

Aslında büyük bir eleştiri getirebilirim Craft grubunu bilenler bilir.. Veér işte Craft grubunun takipçisi gibi gözüküyor. Black metal in ritmik değişimleri son yıllarda çok ama çok arttı artık Raw Black Metal yapan gruplar baştan sona aynı rifi çalıp kabaca" pür taka taka" işlerini yavaş yavaş bırakıyorlar bu bana daha çok çalamayan grupların "pür satanik ivil " takılmalarının altında kabiliyetsizliklerini bu şekilde örtü altına aldıkları hissiyatını giderek veriyor.

Ama Veér öyle bir grup değil.. Enstrüman kabiliyeti orta seviyenin biraz üzerinde, prodüksiyon da fena değil.. Orta Avrupa ve Balkanlardan genelde pagan&ambient&ns black metal grupları çıkıyor fakat Veér onlara çok fazla aldanmamış gözüküyor. Kısaca özetlemek gerekirse İsveç underground black metali Veér'i özetleyebilir.. Özellikle de Craft en büyük hayranlık duydukları gruplardan biri olmalı..

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 417 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions