CEBREN-KHAL''A Mass of Despair'' (27.09.2010)


BadMoodMan Music - 2010 - Fransa

Fransız grubu ilk kez dinliyorum.Kendileri Doom Metal icra ediyorlar.Ama romantik doom metal değil daha kasvetli, negatif ve ölümcül doom metale yakın bulduğumu söyleyebilirim. Zaman zaman hızlandığı ve scream vokaller ile birlikte kaotik bir sound kapladığı için yer yer melodic black metal e kaymalar de yok değil.

Beni bilenler bilir son 8 yıldır melodic black metal ve doom metal ile ilgili çok fazla grup dinlemedim ama bir dönem gerçekten çok fazla bu tip gruplardan dinliyordum o günlerden kalma kulak kabartması ile bu kritiği yazıyorum. Bir dönem bu tarz çok hakimdi piyasaya hatta ülkemizde ki örneklerinden Ominious Grief ve Lost Infity hatta hatta bir dönem Infected 'ı hatta yer yer Ravenwoods'u anımsatıyor..

Parça süreleri tarza uygun şekilde en kısası 8 dakika civarında 5 parçadan oluşan bu albüm doom metal severler ve özellikle bunalım,karanlık gruplardan hoşlananlar için biçilmiş kaftan olarak nitelendirsem yanlış olmayacaktır.Kaliteli bir yapım yer yer klavye eklentileri ve temiz vokaller ile zenginleştirilmiş.Kayıt kalitesi ve albüm sunumu harika,elime geçen BADMOODMAN promolarından şu an kadar dinlediğim en iyi grup diyebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 435 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions