CEBREN-KHAL''A Mass of Despair'' (27.09.2010)


BadMoodMan Music - 2010 - Fransa

Fransız grubu ilk kez dinliyorum.Kendileri Doom Metal icra ediyorlar.Ama romantik doom metal değil daha kasvetli, negatif ve ölümcül doom metale yakın bulduğumu söyleyebilirim. Zaman zaman hızlandığı ve scream vokaller ile birlikte kaotik bir sound kapladığı için yer yer melodic black metal e kaymalar de yok değil.

Beni bilenler bilir son 8 yıldır melodic black metal ve doom metal ile ilgili çok fazla grup dinlemedim ama bir dönem gerçekten çok fazla bu tip gruplardan dinliyordum o günlerden kalma kulak kabartması ile bu kritiği yazıyorum. Bir dönem bu tarz çok hakimdi piyasaya hatta ülkemizde ki örneklerinden Ominious Grief ve Lost Infity hatta hatta bir dönem Infected 'ı hatta yer yer Ravenwoods'u anımsatıyor..

Parça süreleri tarza uygun şekilde en kısası 8 dakika civarında 5 parçadan oluşan bu albüm doom metal severler ve özellikle bunalım,karanlık gruplardan hoşlananlar için biçilmiş kaftan olarak nitelendirsem yanlış olmayacaktır.Kaliteli bir yapım yer yer klavye eklentileri ve temiz vokaller ile zenginleştirilmiş.Kayıt kalitesi ve albüm sunumu harika,elime geçen BADMOODMAN promolarından şu an kadar dinlediğim en iyi grup diyebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 406 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions