KING OF ASGARD ''Fi'mbulvintr'' (29.09.2010)


Metal Blade Records - 2010 - İsveç

Son dönemde çıkan ve beni en fazla etkileyen bu albüm için kritik yazmayı hep erteledim. Bunun sebebi ;  albümü bu derece beğenmemdeki en büyük neden olan,melodik yapısı birkaç dinleyişte sıkmaya başlayacak mı sorusuydu. Ancak son bir ayda her gün dinlediğim bu albüm bırakın sıkmayı,benim için daha fazla güzelleşti.

‘’Enfusi  gazlama’’ durumundan çıkıp grupla ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. ‘’Fi’mbulvintr’’ 2008 yılında kurulan İsveç  patentli grubun ilk albümü olma özelliğini taşıyor. Tarz olarak Viking- Pagan  metal karışımı diyebilirim. Albüm bir intro bir outro olmak üzere 13 parçadan oluşuyor. 53 dakikalık bir Viking metal şöleni sunuyor bize.  Scream ve clean vokaller , buz gibi gitar riffleri  ile şarkı uzunlukları mükemmel dengelenmiş.  ‘’Brethren Of The  North’’  ve  ‘’Einhaerjar’’ ilk dinleyişte dikkat çeken çalışmalar olmuş.  Ancak benim albümdeki ve son dönemdeki en büyük favorim ‘’Wrath Of The Gods’’ oldu.

Sözü fazla uzatmak istemiyorum ancak küçük bir dip not ekleme istiyorum ; ilk albümü Metal Blade Records’dan çıkarmak her baba yiğidin harcı değildir. Grup bu noktada kalitesini zaten belli ediyor. Dinleyin bana hak vereceksiniz.

10/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 493 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions