SAWTHIS ''Egod'' (29.09.2010)


Scarlet Records - 2010 - İtalya

SAWTHIS eski adı ile SOTHIS 1997 yılında müzik hayatına başlamış bir grup. Daha önceden 2 demo ve 1 albüme imza atmışlar, ikinci albümleri ise geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıktı. Grup ile iletişim halindeydim ama albümlerini dinlemek için fırsatım olmamıştı, son zamanlarda İtalya'dan elime ulaşan en ojinal ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Grubun İtalyan olduğunu bilmesem ilk şarkının açılışı ile birlikte ortadoğu civarında bir yerlerden olduğunu sanabilirdim. Genel olarak baktığımızda, scream ve clean vokalleri ile birlikte metalcore grubu diye nitelendirebilecekken yeri geliyor İsveç melodik metaline, yeri geliyor thrash metale bağlıyor tarz. Bütün bunların yanısıra oryantal etkiler (Göbek havası değil, doğu ezgisi manasında oryantal), hatta zurna, darbuka bile bulmak mümkün... Sound açısından değerlendirdiğinde, bildiğimiz dolu ve sert death metal yada hardcore soundu diyebilirim.

Albümdeki favorim olan Barabba adlı şarkı, grubun tarzını özetlemeye yeterli sanırım. Melodik metal, metalcore gibi tarzları sevenlere önerebileceğim, orijinal, farklı bir çalışma olmuş, başarılı.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 430 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions