CHAOSSWORN ''Chalice of Black Flames'' (01.10.2010)


Abyss Records - 2010 - İsveç

Bize gönderilen son promoları incelerken en çok dikkatimi İsveç çıkışlı Chaossworn çekti. Grup henüz çok yeni ve bir albümleri yok. Bu EP dışında gene bu sene içerisinde yayınladıkları bir demo kaydı var sadece. EP, 3 şarkıdan oluşmakta. 15 dakika gibi, kendini tekrar tekrar dinletmekten sıkmayan bir süre ve kaliteye sahip. Tarz olarak ifade etme kısmına geldiğim zaman sıkıntı yaşıyorum. Bunun nedeni sadece death metal dersem müziğin içerisindeki black metal öğelerini görmezden gelmiş olurum. Buda doğru olmaz,bu yüzden ben bu tarz grupları direk "İsveç Metali" olarak adlandırıyorum (örnek;Dark Tranquillity).

İsveç’in kuzey doğusunda yer alan Haparanda şehrinden çıkıp müzik yapan bu arkadaşlar belki kentin doğusunun Finlandiya sınırlarında olmasının etkisiyle müziklerine çok fazla melodik gitar tonlarını eklemeleri dikkatimi çekti. Bunu en çok bir önceki grupları ‘’Cryptic Death’de hissetmiştim. Müziklerindeki senfonik/melodik black metal yapısını yeni grupları Chaossworn’da daha death metal öğlerine ekleyerek sürdürmüşler.

Chaossworn bu EP ile beni gelecekleri konusunda oldukça iştahlandırdı. Bu kısa EP yakın zamanda kesinlikle bir uzun çalar ile ödüllendirilmeli..

8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 438 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions