KOMMANDANT ''Kontakt'' (03.10.2010)


Planet Metal - 2010 - A.B.D.

Kommandant Amerika”dan çıkan orta karar bir death-black metal grubu. 2008 yılında çıkardıkları ilk uzun çalarları “Stormlegion” ile vasatin biraz altı bir gruptu benim için. Ancak bu sene çıkardıkları “Kontakt” EP”yi promolarda görünce dinleyip kritik yazmak istedim. Grup bu EP ile kariyer çitalarını bir basamak yükseltmiş. Keskin old school ve zaman zaman thrash öğeler içeren gitar soloları ve brutal-scream arası vokalleri ile benim biraz daha dikkatimi çekmeyi basardı. 20 dakika süren bu EP birisi intro olmak üzere 6 şarkıdan oluşuyor. Grup elemanlarının geçmiş referansları da oldukça iyi (Funeral, Nachtmystium) Savaş içerikli sözleri ve gaz maskeli imajlarıyla grup ilerde iyi bir yerlere ulaşacaktır.

“Codex Cigas” adli şarkiyi oldukça basarili buldum ve bu EP de birkaç adim önde duruyor. Bunun dışında “Der Maschineraum” ve “Sulphur Chariot” da dikkat çeken diğer çalışmalar olmuş. Grup çitasını eskiye göre yükseltmiş bu acıdan takip edilebilir. Dinlememeniz çok fazla kayıp olmaz ancak ben bir şans vermenizi tavsiye ederim.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 450 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions