KOMMANDANT ''Kontakt'' (03.10.2010)


Planet Metal - 2010 - A.B.D.

Kommandant Amerika”dan çıkan orta karar bir death-black metal grubu. 2008 yılında çıkardıkları ilk uzun çalarları “Stormlegion” ile vasatin biraz altı bir gruptu benim için. Ancak bu sene çıkardıkları “Kontakt” EP”yi promolarda görünce dinleyip kritik yazmak istedim. Grup bu EP ile kariyer çitalarını bir basamak yükseltmiş. Keskin old school ve zaman zaman thrash öğeler içeren gitar soloları ve brutal-scream arası vokalleri ile benim biraz daha dikkatimi çekmeyi basardı. 20 dakika süren bu EP birisi intro olmak üzere 6 şarkıdan oluşuyor. Grup elemanlarının geçmiş referansları da oldukça iyi (Funeral, Nachtmystium) Savaş içerikli sözleri ve gaz maskeli imajlarıyla grup ilerde iyi bir yerlere ulaşacaktır.

“Codex Cigas” adli şarkiyi oldukça basarili buldum ve bu EP de birkaç adim önde duruyor. Bunun dışında “Der Maschineraum” ve “Sulphur Chariot” da dikkat çeken diğer çalışmalar olmuş. Grup çitasını eskiye göre yükseltmiş bu acıdan takip edilebilir. Dinlememeniz çok fazla kayıp olmaz ancak ben bir şans vermenizi tavsiye ederim.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 493 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions