KOMMANDANT ''Kontakt'' (03.10.2010)


Planet Metal - 2010 - A.B.D.

Kommandant Amerika”dan çıkan orta karar bir death-black metal grubu. 2008 yılında çıkardıkları ilk uzun çalarları “Stormlegion” ile vasatin biraz altı bir gruptu benim için. Ancak bu sene çıkardıkları “Kontakt” EP”yi promolarda görünce dinleyip kritik yazmak istedim. Grup bu EP ile kariyer çitalarını bir basamak yükseltmiş. Keskin old school ve zaman zaman thrash öğeler içeren gitar soloları ve brutal-scream arası vokalleri ile benim biraz daha dikkatimi çekmeyi basardı. 20 dakika süren bu EP birisi intro olmak üzere 6 şarkıdan oluşuyor. Grup elemanlarının geçmiş referansları da oldukça iyi (Funeral, Nachtmystium) Savaş içerikli sözleri ve gaz maskeli imajlarıyla grup ilerde iyi bir yerlere ulaşacaktır.

“Codex Cigas” adli şarkiyi oldukça basarili buldum ve bu EP de birkaç adim önde duruyor. Bunun dışında “Der Maschineraum” ve “Sulphur Chariot” da dikkat çeken diğer çalışmalar olmuş. Grup çitasını eskiye göre yükseltmiş bu acıdan takip edilebilir. Dinlememeniz çok fazla kayıp olmaz ancak ben bir şans vermenizi tavsiye ederim.

7/10

Yazar: Reborn

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions