MORITO ERGO SUM ''I die therefore I am'' (03.10.2010)


Self-Released - 2010 - İsveç

Kritik yazmayı planlarken demoları ikinci plana atmayı tercih ediyorum. Bunun sebeplerinden en önemlisi çok fazla kotu demo ile karsılaşmış olmamdır. Bu nedenle bize gelen demolara pek bulaşmak istemiyorum. Kimseye haksızlık edip ağır eleştiri yazmak istemem çünkü.

Pazar günü bizim sitenin sosyal alanına göz gezdirirken grup elemanı yeni demolarını bizimle paylaşmış. Grup ismi Morito Ergomo Sum olunca pek ilgimi çekmedi aslında, ancak İsveçli olusu sebebiyle bir şans vermek istedim. Tarz olarak da Doom-Dark metal içeriklerini görünce havaların serinlemeye başlamasıyla belki bana melankolik bir Pazar sendorumu yaşatır düşüncesiyle dinledim. Toplamda 3 parçadan oluşan çalışma, kayit olarak da başarılı. Demo “The End” introsu ile başlıyor bir dakikadan bile kısa suren intro’yu “Gone” adli parça takip ediyor. Oldukça ağır ve kasvetli bir yapıya sahip şarki, bence gayet basarili olmuş. Buram buram My Dying Bride etkileri hissetim. Vokal ve gitar soundunu bu parçada basarili buldum. Akılda kalıcı ve sure olarak uzun olmasına rağmen kendini dinletmeyi başarıyor. Kapanış demo’ya ismini veren “I die therefore I am “ ile yapılıyor. Bu şarki için de gene ayni şeyleri tekrar edebilirim. Girişteki gitar introsu bana sound ve kayıt olarak Asafated dinliyormuşum gibi hissettirdi (beni yıllar öncesine götürdü) Şarkıdaki kemanlı kısım da güzel olmuş.

Sonuç olarak oldukça ağır ancak basarili bir doom-dark metal grubu diyebiliriz. My Dying Bride ve zaman zaman Tiamat etkileri hissettim. Umarım ilerde en az onlar kadar basarili olacak bir grubun ilk kaydının kritiğini yapmışımdır. Kendilerini ve müziklerini geliştirirlerse ilerde iyi bir albüm yapabilirler. Myspace sayfalarından demo’yu ücretsiz olarak yüksek kaliteli formatlarda yüklemek için linkler verilmiş. Destek vermek ve dinlemek isterseniz bir göz atabilirsiniz.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 500 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions