MORITO ERGO SUM ''I die therefore I am'' (03.10.2010)


Self-Released - 2010 - İsveç

Kritik yazmayı planlarken demoları ikinci plana atmayı tercih ediyorum. Bunun sebeplerinden en önemlisi çok fazla kotu demo ile karsılaşmış olmamdır. Bu nedenle bize gelen demolara pek bulaşmak istemiyorum. Kimseye haksızlık edip ağır eleştiri yazmak istemem çünkü.

Pazar günü bizim sitenin sosyal alanına göz gezdirirken grup elemanı yeni demolarını bizimle paylaşmış. Grup ismi Morito Ergomo Sum olunca pek ilgimi çekmedi aslında, ancak İsveçli olusu sebebiyle bir şans vermek istedim. Tarz olarak da Doom-Dark metal içeriklerini görünce havaların serinlemeye başlamasıyla belki bana melankolik bir Pazar sendorumu yaşatır düşüncesiyle dinledim. Toplamda 3 parçadan oluşan çalışma, kayit olarak da başarılı. Demo “The End” introsu ile başlıyor bir dakikadan bile kısa suren intro’yu “Gone” adli parça takip ediyor. Oldukça ağır ve kasvetli bir yapıya sahip şarki, bence gayet basarili olmuş. Buram buram My Dying Bride etkileri hissetim. Vokal ve gitar soundunu bu parçada basarili buldum. Akılda kalıcı ve sure olarak uzun olmasına rağmen kendini dinletmeyi başarıyor. Kapanış demo’ya ismini veren “I die therefore I am “ ile yapılıyor. Bu şarki için de gene ayni şeyleri tekrar edebilirim. Girişteki gitar introsu bana sound ve kayıt olarak Asafated dinliyormuşum gibi hissettirdi (beni yıllar öncesine götürdü) Şarkıdaki kemanlı kısım da güzel olmuş.

Sonuç olarak oldukça ağır ancak basarili bir doom-dark metal grubu diyebiliriz. My Dying Bride ve zaman zaman Tiamat etkileri hissettim. Umarım ilerde en az onlar kadar basarili olacak bir grubun ilk kaydının kritiğini yapmışımdır. Kendilerini ve müziklerini geliştirirlerse ilerde iyi bir albüm yapabilirler. Myspace sayfalarından demo’yu ücretsiz olarak yüksek kaliteli formatlarda yüklemek için linkler verilmiş. Destek vermek ve dinlemek isterseniz bir göz atabilirsiniz.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 469 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions