ALGAION ''Exthros'' (05.10.2010)


Pulverised Records - 2010 - İsveç

Kolay değil, grup 17 yılı arkalarında bıraktı. Bu süreçte daha çok EP ve demo yayınladılar. Albüm olarak “Exthros” 17 yıllık kariyerlerinde 3.albümleri. Uzun yıllar sonra tekrardan karsımıza çıktı İsveç’li grup. Kadrodaki elemanlar bu süreçte diğer projelerine yoğunlaştılar (Pain – Vergelmen – Abemal – Host – Corparation 187 gibi..) Ve nihayet akıllarına Algaion projesi gelmiş olacak ki bu sene bizlere iyi bir dönüş yaşattılar.

Black/death metal tarzının biraz melodik öğeler eklenmesiyle akılda kalıcı 9 şarkı yer alıyor albümde (intro ve outro ile 11 oluyor) İlk 3 şarkıyı dinlediğim anda Rotting Christ ile çok fazla benzer yanlarını buldum derken,albümde birde RC coverı yapmış olmaları beni haklı çıkarttı. Grup gitar tonlarındaki sert dalgalanan riffleri ve soloları ile buna artı olarak vokal yapısı ile oldukça RC etkileşimli olduğunu gösteriyor. Metal müzikteki son donem handikaplarından biri olan grupların özgün olamayışı maalesef Algaion ile devam ediyor. Diğer eksisi ise davul tonlarını ve kaydını pek beğenmedim.

“The Last Of Cursed Days” bence albümün en iyi şarkısı. Bunun dışında “Theos Tou Aimatos” ve “That Time Is Nigh” da gayet sağlam çalışmalar..Bunlarda albümdeki büyük artılar. Piyasadaki ortalama gruplardan ayıran en önemli özellik yıllar sonra çıkardıkları albümün hem kalitesi hem de gruba hala ilgi gösteren kitlenin var olmasını gösterebilirim, kesinlikle. Kendini kurtaran bir albüm olmuş. Bir süre dinlemek keyif verebilir.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 500 oy)
Daha önce oy vermişsiniz!


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions