TROLL ''Neo-Satanic Supremacy'' (07.10.2010)


Napalm Records - 2010 - Norveç

Stian Arnesen desem ilk çağrıştırdığı etki ne olur sizde? Peki biraz daha yardımcı olayım ; Nagash desem?? Peki Lex Icon.. Sanırım gözünüzün önünden Dimmu Borgir ve The Kovenant hizla geçmiş oldu. Evet,bu iki grupta da bulunan (Dimmu Borgir’ın ilk zamanlarında) Norveç Metal Müzik piyasasındaki bana göre en büyük isimlerden birisi olan Stian Arnesen’in ilk göz ağrısıdır ; Troll..

Grup 1992 yılında kuruldu. İlk üç albümünü yayınladıktan sonra (1996-2000-2001) ‘’Neo Satanic Supremacy’’ öncesinde büyük bir sessizliğe gömüldüler. Dile kolay yıllar sonra yeniden albüm yayınlayacaklardı. Bu bende Arnesen hayranı olarak büyük bir merak uyandırmıştı ve albümü hemen sipariş etmiştim. İlk halini bilirseniz bu grubun daha çok senfonik black metal’e yakındı. Ancak daha sonra müziklerine endustrial elementlerde eklemeye başladılar. Daha çok Trollheim’s Grott tarzına yaklaştılar. Belki bunda Arnesen’in The Kovenant ’dan dolayi Lex Icon’a dönüşmesinin etkisi olmuştur. Bu albümlerini dinlemeden önce nasıl bir şeyle karşılaşacağım konusunda kendimi her şeye hazırladım,ancak Arnesen gene usta bir müzisyen olduğunu ispatlarcasına senfonik black metal adına (yer yer denemeler var tabi ki ‘’sanayi’’ den uzak kalamamış gene :) ) müthiş bir çalışma gerçekleştirmiş.

Birkaç şarkı önerip albümün geneline haksızlık etmek istemiyorum. Troll grubunun uzun yıllar sonra dönüşünü,bu albümü edinerek kutlayınız.

9/10

Yazar: Reborn

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions