BLACK WREATH ''A Pyre of Lost Dreams'' (10.10.2010)


Head Not Found – 2009 - Danimarka

Havaların soğumasından olsa gerek Funeral doom metal pek dinler oldum geceleri. Hem iklimim de hem de zihnim de dinlendirici bir değişim yaratıyor. Bu da beni yeni gruplar araştırmaya teşvik ediyor. Black Wreath ile tanışmam da bu şekilde oldu. Grubun Danimarka kökenli oluşu ve ‘’A Pyre Of Lost Dream’’ ilk albümleri olmasından dolayı yeni grup yeni şans kuralı gereği kulak kabartmak istedim.

Funeral doom ve yer yer death metal etkilenimli albüm 4 parçadan oluşuyor ve 50 dakika gibi bir süreye sahip. Açılış şarkısı ‘’ The Black Holes of Your Mind’’ gayet güzel doom-death metal öğeleri ile başlıyor, daha sonrasında kendini tekrar eden aynı rifflere yüksek kasvet katarak birden funeral doom tarzına bürünuyor. Ardından hemen gelen (aslında birleşen) ‘’ Nocturnal Dominion’’ ise albüme sonsuz bir ümitsizlik katmış. Ve müziklerine eklenen yakıcı bir ezgi kendini hissettiriyor. Bu iki parça albümü ayakta tutmayı başarmış.

Funeral doom sevenler yeni bir grup olarak deneyebilirler,ancak bu tarz size uygun değilse,kesinlikle kasvetiyle sizi boğacaktır.

6.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 443 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions