DAYLIGHT MISERY ''Depressive Icons'' (10.10.2010)


2010 - Yunanistan

Daylight Misery, tesadüfen keşfettiğim Yunanistan’dan çıkan death tabanlı bir doom metal grubudur. ‘’Depressive Icon’’ albümleri birkaç ay önce yayınlandı.

Benim dikkatimi çeken en büyük durum davulda Seraph (Dark Fortress) yer alması oldu. Direk gruba olan ilgimi arttırdı ve albümü edinip defalarca dinleyip kritik yazmak istedim. Durum sadece Seraph ile ibaret değil aslında. Konuk olarak Nightfall grubundan Karadimas ve Rotting Christ’ın beyni Sakis vokalleriyle (Yunan dayanışması) Illdisposed grubundan ise Jakop gitarıyla albüme artı katmışlar. Rotting Christ prodüktörü George Bokos albümü havaya sokan isim olmuş ve kapak tasarımıda meşhur Travis Smith tarafından yapılmış (Nevermore-Katatonia-Death-Cradle Of Filth) Yani all star bir ekip kurulmuş kısaca. Durum böyle olunca beklentiler artıyor tabi ki, ve eksiler de daha çok göze çarpıyor.

Albüm gereksiz bir intro ile açılıyor, evet doom metal söz konusu olunca belki bu şart ama dinlerseniz fark edeceksinizdir ki öylesine bir intro olmuş (ne intro’lar gördük sonuçta) diğer bir eksi de arkasından hemen gelen ‘’Meadows Of Desire’’ parçasındaki bayan vokal oldukça vasat geldi bana. Albüm genelinde bayan vokalin kötü performansı devam ediyor. Çok daha iyi bir bayan vokal ile çalışabilirlerdi. Beni albüm genelinde rahatsız eden diğer bir nokta ise klavye kullanımı çok başarılı olmamış. Klavye ve gitar tonları arasında bir uyuşmazlık var. Bu da beni dinlerken rahatsız etti. Bunun dışında gayet güzel ve artılarla dolu bir albüm.

Sakis vokallerinden olsa gerek ki ; ‘’Infinity’’ benim favori çalışmam oldu. Doom metal (death metal etkilenimli) sevenleri oldukça tatmin edecek bir albüm olmuş.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 458 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions