THE 11th HOUR ''Burden of Grief'' (11.10.2010)


Napalm Records - 2009 - Hollanda

Müzik hayatımızı sürdürürken hep arkada fon gibidir. Her yere bizimle gelir. İlk tepkilerimize şahit olanda gene müziktir. The 11th Hour işte bana bu gerçeği hatırlattı. Son iki haftadır hayatıma en çok ‘’an’’ paylaştığım grup oldu.

Kimdir bu grup peki? The 11th Hour Hollanda çıkışlı doom metali melodik death metal ile harmanlayan oldukça başarılı bulduğum yeni bir grup oldu. ‘’Burden of Grief’’ ilk albümleri ve müthiş bir başlangıç olmuş, bence. Albümde 6 parça var ve tüm şarkılar uzun süreye sahip,ancak kendini tekrar eder gibi görünse de bunu gayet yenilikçi bir şekilde gerçekleştirmişler. Vokaller brutal ve clean olarak dönüşümlü kullanılmış. Gitar tonları tertemiz ve hastalıklı derecede yavaş, müziklerinde sıkça yer alan klavye kullanımı ise melodilere yüksek miktar melankoli katmış.

Kesinlikle şarkı ayırt etmek istemiyorum, sıkıcı bir doom albümü değil bunu özellikle belirtmek istiyorum. Albüm ile ilgili bilgi edinmek için ‘’Orgins Of Mourning’’ dinlemeniz ne demek istediğimi anlatacaktır size..Grubun beyni de Ed Warby olunca (Gorefest,Ayreon) sanırım başka bir söz söylememe gerek kalmaz.

9.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 488 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions