THE 11th HOUR ''Burden of Grief'' (11.10.2010)


Napalm Records - 2009 - Hollanda

Müzik hayatımızı sürdürürken hep arkada fon gibidir. Her yere bizimle gelir. İlk tepkilerimize şahit olanda gene müziktir. The 11th Hour işte bana bu gerçeği hatırlattı. Son iki haftadır hayatıma en çok ‘’an’’ paylaştığım grup oldu.

Kimdir bu grup peki? The 11th Hour Hollanda çıkışlı doom metali melodik death metal ile harmanlayan oldukça başarılı bulduğum yeni bir grup oldu. ‘’Burden of Grief’’ ilk albümleri ve müthiş bir başlangıç olmuş, bence. Albümde 6 parça var ve tüm şarkılar uzun süreye sahip,ancak kendini tekrar eder gibi görünse de bunu gayet yenilikçi bir şekilde gerçekleştirmişler. Vokaller brutal ve clean olarak dönüşümlü kullanılmış. Gitar tonları tertemiz ve hastalıklı derecede yavaş, müziklerinde sıkça yer alan klavye kullanımı ise melodilere yüksek miktar melankoli katmış.

Kesinlikle şarkı ayırt etmek istemiyorum, sıkıcı bir doom albümü değil bunu özellikle belirtmek istiyorum. Albüm ile ilgili bilgi edinmek için ‘’Orgins Of Mourning’’ dinlemeniz ne demek istediğimi anlatacaktır size..Grubun beyni de Ed Warby olunca (Gorefest,Ayreon) sanırım başka bir söz söylememe gerek kalmaz.

9.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 465 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions