PROCESS OF GUILT ''Erosion'' (12.10.2010)


Major Label Industries - 2010 - Portekiz

İkinci uzun çalarları ile yeni keşfettiğim Portekizli Process Of Guilt grubunu çok beğendiğimi ifade ederek hızlı bir giriş yapmak istedim.

Tarzlarına doom death metal diyebilirim. İki tarzı da açmak gerekirse funeral doom ile melodik death metal karışımı güzel bir müzik icra etmişler. Sakin ve ağır tempo olan şarkıları sert distortion vokali ile hırçın bir hale getiren Hugo Santos’un performansını gayet iyi buldum. Güçlü ve yoğun gitarlara tek düze başarılı davullar eşlik etmiş. Müzik genel anlamda ürkütücü,iç karartıcı ve amacına hizmet edercesine kaotik bir yapıya sahip.

Albüm 6 parçadan oluşuyor ve bir saate yakın bir süresi var. ‘’Dust’’ ile müthiş bir açılış yapıyor ; yavaş yavaş başlayan yıkımın ilk habercisi gibi müzik kendini hissettiriyor.’’Waves’’ ile hastalıklı ağır saldırış devam ediyor ve benim albümdeki favorim ‘’Corrosion’’ ile birleşiyor. Aldığımız gard tamamen düşüyor bu şarkı ile. Depresyonun dibinin nasıl olduğunu gösteriyor bizlere. Sert bir haykırışla başlıyor şarkı zaten. Albümdeki en melodik death öğelere sahip çalışma olmuş. Her bünyede farklı sonuç yaratacak cinsten. ‘’Lava’’ ile yüzümüze çarpan toprak ile dünyaya saçılan ateşten tükürüğün sahibinin Hugo olduğunu iyice anlamaya başlıyoruz. Albüme devam etmek gerekirse, ‘’Abandon’’ en uzun süreye ve melankolik gitarlara sahip şarkısı. Grubun ruhumuzda yarattığı erozyon etkisi ‘’The Circle’’ ile kapanış yapıyor.

Genel anlamda albümü bu şekilde özetleyebilirim. Gayet iyi bir albüm. Arşivde kendisine yer hak ediyor.

8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 469 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions