PROCESS OF GUILT ''Erosion'' (12.10.2010)


Major Label Industries - 2010 - Portekiz

İkinci uzun çalarları ile yeni keşfettiğim Portekizli Process Of Guilt grubunu çok beğendiğimi ifade ederek hızlı bir giriş yapmak istedim.

Tarzlarına doom death metal diyebilirim. İki tarzı da açmak gerekirse funeral doom ile melodik death metal karışımı güzel bir müzik icra etmişler. Sakin ve ağır tempo olan şarkıları sert distortion vokali ile hırçın bir hale getiren Hugo Santos’un performansını gayet iyi buldum. Güçlü ve yoğun gitarlara tek düze başarılı davullar eşlik etmiş. Müzik genel anlamda ürkütücü,iç karartıcı ve amacına hizmet edercesine kaotik bir yapıya sahip.

Albüm 6 parçadan oluşuyor ve bir saate yakın bir süresi var. ‘’Dust’’ ile müthiş bir açılış yapıyor ; yavaş yavaş başlayan yıkımın ilk habercisi gibi müzik kendini hissettiriyor.’’Waves’’ ile hastalıklı ağır saldırış devam ediyor ve benim albümdeki favorim ‘’Corrosion’’ ile birleşiyor. Aldığımız gard tamamen düşüyor bu şarkı ile. Depresyonun dibinin nasıl olduğunu gösteriyor bizlere. Sert bir haykırışla başlıyor şarkı zaten. Albümdeki en melodik death öğelere sahip çalışma olmuş. Her bünyede farklı sonuç yaratacak cinsten. ‘’Lava’’ ile yüzümüze çarpan toprak ile dünyaya saçılan ateşten tükürüğün sahibinin Hugo olduğunu iyice anlamaya başlıyoruz. Albüme devam etmek gerekirse, ‘’Abandon’’ en uzun süreye ve melankolik gitarlara sahip şarkısı. Grubun ruhumuzda yarattığı erozyon etkisi ‘’The Circle’’ ile kapanış yapıyor.

Genel anlamda albümü bu şekilde özetleyebilirim. Gayet iyi bir albüm. Arşivde kendisine yer hak ediyor.

8/10

Yazar: Reborn

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions