OCTOBER TIDE ''A Thin Shell'' (14.10.2010)


Candlelight Records - 2010 - İsveç

October Tide 1995 yılında Katatonia’dan bildiğimiz Jonas Renkse ve Fredrik Norman tarafından kurulmuştu. İsveçli ve başarılı bir doom metal grubuydu. 1997 ve 1999 yılların da iki tane uzun çalar yayınladıktan sonra Katatonia gruplarını ihmal etme gibi bir vicdan azabına tutulmuş olmalılar ki bu grubu o dönem için dondurma kararı aldılar. Jonas Renkse böylece efsane Bloodbath projesinide başlatmış oldu.

Fredrik Norman geçen sene yeni bir kadro ile bu grubu devam ettirme kararı aldı ve geçtiğimiz ay grup 11 yıl sonrasındaki dönüş albümü ‘’A Thin Shell’’ albümlerini Candlelight Records desteği ile yayınladı. Bana göre October Tide bir devam grubundan çok yeni bir grup gibi olmuş. Hem kadronun yenilenmesi hemde müziklerinin tamamen melodik doom death metal oluşuyla İsveç’ten çıkan yeni bir grup tadı verdi bana.

Albümde 7 çalışma bulunuyor ve 40 dakika gibi bir süreye sahip. Gereksiz şekilde uzatılan şarkılar bu albümde bulunmuyor. Doom metal sevmeyenlere bile, bu nedenle önerebilirim. Hatta albüme; düşük tempolu melodik death metal hissiyle bile yaklaşabilirsiniz. Albüm kapağıda iyi olmuş ve grup elemanları bu gruba yan proje olarak değil de ellerindeki ilk ve tek grupmuş gibi bakıp o derece yüksek performans sergilemeleri beni bu albüme daha çok bağlayan faktör oldu. Katatonia’nın tahtını sallayacak kalitede bu güzel albümü dinlemenizi tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 475 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions