OCTOBER TIDE ''A Thin Shell'' (14.10.2010)


Candlelight Records - 2010 - İsveç

October Tide 1995 yılında Katatonia’dan bildiğimiz Jonas Renkse ve Fredrik Norman tarafından kurulmuştu. İsveçli ve başarılı bir doom metal grubuydu. 1997 ve 1999 yılların da iki tane uzun çalar yayınladıktan sonra Katatonia gruplarını ihmal etme gibi bir vicdan azabına tutulmuş olmalılar ki bu grubu o dönem için dondurma kararı aldılar. Jonas Renkse böylece efsane Bloodbath projesinide başlatmış oldu.

Fredrik Norman geçen sene yeni bir kadro ile bu grubu devam ettirme kararı aldı ve geçtiğimiz ay grup 11 yıl sonrasındaki dönüş albümü ‘’A Thin Shell’’ albümlerini Candlelight Records desteği ile yayınladı. Bana göre October Tide bir devam grubundan çok yeni bir grup gibi olmuş. Hem kadronun yenilenmesi hemde müziklerinin tamamen melodik doom death metal oluşuyla İsveç’ten çıkan yeni bir grup tadı verdi bana.

Albümde 7 çalışma bulunuyor ve 40 dakika gibi bir süreye sahip. Gereksiz şekilde uzatılan şarkılar bu albümde bulunmuyor. Doom metal sevmeyenlere bile, bu nedenle önerebilirim. Hatta albüme; düşük tempolu melodik death metal hissiyle bile yaklaşabilirsiniz. Albüm kapağıda iyi olmuş ve grup elemanları bu gruba yan proje olarak değil de ellerindeki ilk ve tek grupmuş gibi bakıp o derece yüksek performans sergilemeleri beni bu albüme daha çok bağlayan faktör oldu. Katatonia’nın tahtını sallayacak kalitede bu güzel albümü dinlemenizi tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Reborn

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions