HOODED PRIEST ''Devil Worship Reckoning'' (18.10.2010)


Emanes Metal Records - 2010 - Hollanda

Hooded Priest’ın promo fotolarını gördüğüm zaman tarzı konusunda bir bilgim yoktu, ancak gerek imajları ve pozları gerekse corpse paint andıran makyajları ile Hollanda çıkışlı bir black metal grubu sandım. Bilgisayarımda play tuşuna bastığım zaman büyük bir şok yaşadım. Karşıma doom metal grubu çıktı. Aslında tam olarak traditional doom metal grubu demek daha doğru olur. Kendimi Candlemass ya da Pentagram (bizim Pentagram değil dememe gerek var mı :) ) dinliyor gibi hissettim. Doom metal tarzının ilk hali. Kirli ve tek düze,olabildiğince ağır gitar tonları,güçlü clean heavy vokaller,sağlam sololar ile güzel bir kayıt olmuş. Bu grubu vlaamsch kategorisinde tanımlayanlar var ancak ben pek bir alaka bulamadım.

Albüm 7 şarkıdan ve 50 dakika civarı bir süreden oluşuyor. Her ne kadar bu tarza pek yakın olmasam da beğendiğim bir albüm oldu. ‘’Alibi’’ ise bu uzun çalarda favorim. Farklı bir şeyler dinlemek isteyenler deneyebilir.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 499 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions