HOODED PRIEST ''Devil Worship Reckoning'' (18.10.2010)


Emanes Metal Records - 2010 - Hollanda

Hooded Priest’ın promo fotolarını gördüğüm zaman tarzı konusunda bir bilgim yoktu, ancak gerek imajları ve pozları gerekse corpse paint andıran makyajları ile Hollanda çıkışlı bir black metal grubu sandım. Bilgisayarımda play tuşuna bastığım zaman büyük bir şok yaşadım. Karşıma doom metal grubu çıktı. Aslında tam olarak traditional doom metal grubu demek daha doğru olur. Kendimi Candlemass ya da Pentagram (bizim Pentagram değil dememe gerek var mı :) ) dinliyor gibi hissettim. Doom metal tarzının ilk hali. Kirli ve tek düze,olabildiğince ağır gitar tonları,güçlü clean heavy vokaller,sağlam sololar ile güzel bir kayıt olmuş. Bu grubu vlaamsch kategorisinde tanımlayanlar var ancak ben pek bir alaka bulamadım.

Albüm 7 şarkıdan ve 50 dakika civarı bir süreden oluşuyor. Her ne kadar bu tarza pek yakın olmasam da beğendiğim bir albüm oldu. ‘’Alibi’’ ise bu uzun çalarda favorim. Farklı bir şeyler dinlemek isteyenler deneyebilir.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 475 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions