HOODED PRIEST ''Devil Worship Reckoning'' (18.10.2010)


Emanes Metal Records - 2010 - Hollanda

Hooded Priest’ın promo fotolarını gördüğüm zaman tarzı konusunda bir bilgim yoktu, ancak gerek imajları ve pozları gerekse corpse paint andıran makyajları ile Hollanda çıkışlı bir black metal grubu sandım. Bilgisayarımda play tuşuna bastığım zaman büyük bir şok yaşadım. Karşıma doom metal grubu çıktı. Aslında tam olarak traditional doom metal grubu demek daha doğru olur. Kendimi Candlemass ya da Pentagram (bizim Pentagram değil dememe gerek var mı :) ) dinliyor gibi hissettim. Doom metal tarzının ilk hali. Kirli ve tek düze,olabildiğince ağır gitar tonları,güçlü clean heavy vokaller,sağlam sololar ile güzel bir kayıt olmuş. Bu grubu vlaamsch kategorisinde tanımlayanlar var ancak ben pek bir alaka bulamadım.

Albüm 7 şarkıdan ve 50 dakika civarı bir süreden oluşuyor. Her ne kadar bu tarza pek yakın olmasam da beğendiğim bir albüm oldu. ‘’Alibi’’ ise bu uzun çalarda favorim. Farklı bir şeyler dinlemek isteyenler deneyebilir.

7/10

Yazar: Reborn

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions