LLYR ''2 Years of Emptiness'' (18.10.2010)


Leviathan Music - 2010 - Çek Cumhuriyeti

Llyr Çek Cumhuriyeti çıkışlı doom metal tarzında müzik yapan bir grup. Çek gruplarına karşı ilgim olduğu için bu grubu da denemek istedim. 2003 yılında kurulan grup diskografisine ilk ürünü geçtiğimiz ay kattı. Albüm Leviathan Music firmasından çıktı. 9 parça ve 40 dakika süreye sahip. Müzik melodik,vokaller brutal ve yer yer scream tonuna yakın ve oldukça depresif (grup elemanlarının black metal geçmişinin bunda etkisi olabilir)

Bu albümde yaşadığım en büyük sıkıntı şarkılar kaliteli olmasına rağmen albümün içine bir türlü giremedim. Bir albüm için harcanılan emeğe saygı olarak asla bir kere dinleyip bir kenara atmam (tabi belli bir kalite var ise) Bu albümü de en az 6-7 kere dinledim (kritik öncesinde) ve biraz yerinde sayıyor fikri oluştu bende. ‘’Silence Emptiness And Confussion’’ şarkısı benim için birkaç adım öne çıktı. Bir doom metal compilation cd hazırlasaydım bu şarkıyı muhakkak eklerdim. ‘’Birdless Skies’’ ve albümün kapanışını yapan ‘’I’’ çalışmaları da diğer favorilerim oldu. Belli bir kalitenin altına düşmeyen ve bu bahsettiğim 3 şarkı ile de kendini kurtaran bir albüm olmuş.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 430 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions