LLYR ''2 Years of Emptiness'' (18.10.2010)


Leviathan Music - 2010 - Çek Cumhuriyeti

Llyr Çek Cumhuriyeti çıkışlı doom metal tarzında müzik yapan bir grup. Çek gruplarına karşı ilgim olduğu için bu grubu da denemek istedim. 2003 yılında kurulan grup diskografisine ilk ürünü geçtiğimiz ay kattı. Albüm Leviathan Music firmasından çıktı. 9 parça ve 40 dakika süreye sahip. Müzik melodik,vokaller brutal ve yer yer scream tonuna yakın ve oldukça depresif (grup elemanlarının black metal geçmişinin bunda etkisi olabilir)

Bu albümde yaşadığım en büyük sıkıntı şarkılar kaliteli olmasına rağmen albümün içine bir türlü giremedim. Bir albüm için harcanılan emeğe saygı olarak asla bir kere dinleyip bir kenara atmam (tabi belli bir kalite var ise) Bu albümü de en az 6-7 kere dinledim (kritik öncesinde) ve biraz yerinde sayıyor fikri oluştu bende. ‘’Silence Emptiness And Confussion’’ şarkısı benim için birkaç adım öne çıktı. Bir doom metal compilation cd hazırlasaydım bu şarkıyı muhakkak eklerdim. ‘’Birdless Skies’’ ve albümün kapanışını yapan ‘’I’’ çalışmaları da diğer favorilerim oldu. Belli bir kalitenin altına düşmeyen ve bu bahsettiğim 3 şarkı ile de kendini kurtaran bir albüm olmuş.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 450 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions