FRACTURED INSANITY ''Mass Awakeless'' (19.10.2010)


Fractured Insanity - 2010 - Belçika

Belçikalı yiğitler Brutal Death Metal işlerine koşturuyor. Belçika'nın anti Hıristiyan çocukları bizim yolumuz Insidious Decrepancy yoludur. Teksas kafasıdır. Hem isyancıyız hem Brutalcıyız demişler. Bizde dinledik baktık.

Davulcuları gayet gaz bir şekilde çalmış. Öyle çok acayip dehşet bir tekniklik yok. Ama öyle dümdüz spa spa diye giden bir davulcuda değil. Standart brutal death metal davulcusu denilebilir. Extra bir olayı yok fakat eksik bir olayı da yok. Teknik çalışlar, hızlı blastlar, zil atraksiyonları vs brutal death metalde göreceğiniz işleri yapıyor.

Gitarcılar yer yer solo vari işlere girişiyorlar. Soloda denmez tam gerçi, karışık melodi ya da solo benzeri atraksiyonlar diyelim. Yeterli derecede teknik brutal death metal rifflerine sahipler. Oldukça gaza getirici ve leş bir iş sergilemişler. Belçika'dan da brutal death metal işleri çıkıyor arkadaş. Bizimde bir yolumuz olayımız var demişler. Ağırlıklarını koymuşlar.

Vokalci eleman guttural vokal işlerine girmiş. Böyle çok üst düzey bir guttural vokal denilemez. Brutal vokali andıran cinsten, ortalamanın da üstünde bir guttural vokal diyebilirim. Her brutal death metal grubunda rastlayabileceğiniz türde bir vokalmiş gibi his verse de, ortalama bir vokalin üstünde olduğunu söyleyebilirim. Adamda baya iş var yani. Üst düzey vokaller ile Orta düzey vokallerin arasında kalır desem yeridir herhalde.

Kayıt kaliteleri oldukça güzel. Açık ve net duyuluyor her şey. Brutal Death Metal gruplarının genelinde karşılaşabileceğiniz düzeyde bir kayıt diyebilirim. Suffocation misali böyle çok üst düzey temiz bir kayıt değil. Gel gelelim çok aşırı kirli bir kayıtta değil. Oldukça temiz, fakat çok hafiften leşlik içeren bir kayıt diyebilirim.

Albüm kapağında da karanlık bir ortam var. Ne olduğunu tam olarak anlayamadığım bir şeyler var. Ev gibi duruyor ama tam evde değil. Kayalıklar gibi sanki. Yıldırımlar şimşekler falan çakıyor. Öyle değişik bir kapak. Brutal Death Metal severlerin takip edeceği güzel bir albüm olmuş diyebilirim.

7/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 469 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions