YAOTL MICTLAN ''Dentro del Manto Gris de Chaac'' (21.10.2010)


Candlelight Records - Meksika - 2010

Meksikalı grubun ikinci albümü olan "Dentro del Manto Gris de Chaac" Ağustos ayında Candlelight Records tarafından piyasaya sürüldü.İlk albümlerine sahip olduğum bir grup YAOTL MICTLAN ama dürüstçe ifade etmeliyim ki 2006 da dinlediğim bir albümdü ve çokta fazla anımsayamıyorum. Grup şu an Amerika'ya yerleşmiş, Utah'ta yaşıyorlarmış yinede Meksikalı dememde herhalde bir sakınca yoktur.

Grubun Amerika kıtasından bir topluluk olduğunu bilmesem Avrupalı sanabilirdim çünkü Avrupa Black Metal'i çalıyorlar. Özellikle 94-98 dönemindeki Satyricon'u sevenler bu albüme bayılabilirler.Belenos, Nehemah, Siebenburgen vs. türü yine pagan etkili grupları beğenenlerin de ilgisini çekebilirler.Daha çok Belenos-Satyricon arasında gidip geliyor.

Albümü bir solukta dinledim.49 dakikalık bir uzunlukta olan bu albümde ortalama 5 er dakikalık parçalar bulunuyor.Grubun müzikal yapısı itibariyle bazı yerel öğelerde kullandıklarından ve bol bol temposu değişen parçalar seçtiklerinden albümümüz sıkıcılıktan uzakta yer alıyor.Logo ve kapak çalışmaları yine ilk albümlerinin havasında fakat ilk albümlerinde daha gün batımı tarzı bir tema işlerken bu albüm kapağındaki temaları kar ve kış üzerine kurulmuş.

Okült-Pagan türünde lirikler kullandıklarını belirtmişler fakat şarkı başlıkları yerel dilde yazıldığı için tam anlamıyla nelerden bahsettiği hakkında bir fikrim bulunmuyor.Çok iyi bir grup ve çok iyi bir albüm zaten öyle olmasa Candlelights'tan albüm çıkaramazlar değil mi ?

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 404 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions