YAOTL MICTLAN ''Dentro del Manto Gris de Chaac'' (21.10.2010)


Candlelight Records - Meksika - 2010

Meksikalı grubun ikinci albümü olan "Dentro del Manto Gris de Chaac" Ağustos ayında Candlelight Records tarafından piyasaya sürüldü.İlk albümlerine sahip olduğum bir grup YAOTL MICTLAN ama dürüstçe ifade etmeliyim ki 2006 da dinlediğim bir albümdü ve çokta fazla anımsayamıyorum. Grup şu an Amerika'ya yerleşmiş, Utah'ta yaşıyorlarmış yinede Meksikalı dememde herhalde bir sakınca yoktur.

Grubun Amerika kıtasından bir topluluk olduğunu bilmesem Avrupalı sanabilirdim çünkü Avrupa Black Metal'i çalıyorlar. Özellikle 94-98 dönemindeki Satyricon'u sevenler bu albüme bayılabilirler.Belenos, Nehemah, Siebenburgen vs. türü yine pagan etkili grupları beğenenlerin de ilgisini çekebilirler.Daha çok Belenos-Satyricon arasında gidip geliyor.

Albümü bir solukta dinledim.49 dakikalık bir uzunlukta olan bu albümde ortalama 5 er dakikalık parçalar bulunuyor.Grubun müzikal yapısı itibariyle bazı yerel öğelerde kullandıklarından ve bol bol temposu değişen parçalar seçtiklerinden albümümüz sıkıcılıktan uzakta yer alıyor.Logo ve kapak çalışmaları yine ilk albümlerinin havasında fakat ilk albümlerinde daha gün batımı tarzı bir tema işlerken bu albüm kapağındaki temaları kar ve kış üzerine kurulmuş.

Okült-Pagan türünde lirikler kullandıklarını belirtmişler fakat şarkı başlıkları yerel dilde yazıldığı için tam anlamıyla nelerden bahsettiği hakkında bir fikrim bulunmuyor.Çok iyi bir grup ve çok iyi bir albüm zaten öyle olmasa Candlelights'tan albüm çıkaramazlar değil mi ?

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 425 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions