FUNERAL TEARS ''Your Life My Death'' (21.10.2010)


Marche Funebre Productions/Stygian Crypt Productions - 2010 - Rusya

Kışa hazırlanırken, hali hazırda bulutlar gelmişken, elime böyle bir albüm gelmesi tam isabet oldu, çıktığı tarihte (Haziran 2010) böyle bir şey Türkiye sıcağında çekilmez olabilirdi. Zira biz Türkler psikolojiye, hatta hava durumuna göre müzik dinlemeyi severiz :)

Funeral Tears 2007 yılında kurulmuş tek kişilik bir grup ve ilk ürün olarak bu albüm piyasaya çıkmış. Albüm kapağı albümün atmosferini doğrudan ele veren cinsten olmuş, çok başarılı.

"Cold Winter Wind" adlı şarkı ile rüzgarlı bir şekilde başlıyor albüm, ağır ağır, karanlık, soğuk, depresif bir atmosfer... Yoğun brutal vokal ve düşük tempolu şarkılar yer alıyor albümde. Uzun uzun ölümcül şarkılarla tam anlamı ile bir funeral doom metal yapıtı olmuş.

Kuzeyden, depresif, soğuk bir şeyler arayanlara, tam modundayken, bu kış için bu albümü tavsiye edebilirim. Sıradan doom metal gruplarından kurtulup, daha dip bir şeyler dinlemek isteyenlere...

7.5/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions