FOLKEARTH ''Viking's Anthem'' (21.10.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - Uluslararası

Folkearth'ün kritiğini yaptığım ikinci albümü olacak bu, daha önce gruptan bahsetmiştim, kritiklerimi takip edenler bilir yada bilmeyen arama kutusundan aratarak göz atabilir. Grubun kadrosu yine oldukça kalabalık, bir önceki albümde 12 olan sayı bu kez 14'e çıkmış. Yine farklı farklı ülkelerden müzisyenler yer alıyor albümde. Tabii ki şarkıdan şarkıya sabit kadro dışında enstrümanına göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama her şarkıda 5-6 eleman.

Konsept olarak yine aynı şekilde devam ediyor grup yoluna, bir öncekinde mavi tonlardaki kapak dizaynı da şimdi kahverengi tonlarda aynı konsepte sahip.

Grup tarz olarak yine Epic Folk/Viking Metal yapıyor. Bu kez albümün sound'u biraz kuru geldi kulağıma. Prodüksiyon biraz sıkıntılı olmuş, örneğin, bayan vokalin sesi her ne kadar çok güzel olsa da parçaların çoğu yerinde çok alakasız olmuş kayıt olarak. Aslında bunun dışında çok da büyük sıkıntı yok.

Bu albümde tarzın getirisi epik etkiler daha hissedilir şekilde. Bu tarz işlerde, flüt, keman, çello duymak isteyenlerin hoşuna gidebilecek bir albüm olmuş. Bir bakmakta fayda var.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 405 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions