KIMAERA ''Solitary Impact'' (21.10.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - Lübnan

Lübnan'da canlanan ve büyüyen, kendini dünyaya duyurmaya başlayan bir piyasa var, artık hemen hemen herkes bunu biliyor olmalı. Kimaera da o piyasanın köklenmeye başlayan gruplarından biri, 2004 yılında faaliyete geçip bir single çıkaran, üzerine 2006 yılında bir albüm çıkaran grup yine bu albümünü de Temmuz ayında yine Stygian Crypt Productions'tan çıkardı. Albümde 10 parçanın yanı sıra bir de "The taste of Treason" adlının vidyo klibi yer alıyor.

Albüm, grubun ev stüdyosunda kaydedilmiş, donanımlı bir stüdyo olsa gerek ki kayıt oldukça başarılı.

Kemanın kazandırdığı hüzün ve klavyenin gitara desteği ile orta doğu ambiyansını yansıtan grup doom/death metal icra ediyor. Standart doom/death havası hakim ve scream vokalli parçaların, clean gitarlı ve clean vokalli yerleri ekstra değişik bir atmosfer yaratıyor.

Albümün en enteresan yanı, şarkılar hayvan gibi death metal giderken birden doom metale bağlayıveriyor, enteresan olmuş.

Türkiye açısından Ortadoğu'nun dibinde olup kültür etkileşimleri olduğu için dinleyiciye sıradan yada ilgi çekici gelebilir. Klasik doom/death gruplarından sıkılıp biraz Ortadoğu ezgili bir şeyler arayanlara yardımcı olabilecek bir albüm.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 430 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions