ARCANE GRAIL ''Arya Marga'' (25.10.2010)


Musica Production - 2009 - Rusya

Rusya’dan çıkan Arcane Grail senfonik black/death metal yapan ve benim dikkatimi çekmeyi başaran başarılı bir grup. İlk albümlerini 2006 yılında çıkardılar. ‘’Arya Marga’’ grubun ikinci albümü. Bu albüm ‘’Ninefold Path To The Innocence’’ adıyla da geçiyor.

9 şarkıya sahip bu albümün süresi 40 dakika. Ancak ilk dinlediğim anda içindeki melodik ve senfonik yapısı beni çok etkiledi. Şu anda en çok dinlediğim albüm oldu. Musica Prod. çıkan bu albümü bana Grail Dimitriy gönderdi. Beni bu grupla tanıştırmış olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. İlk dinlediğiniz zaman size de Cradle Of Filth etkileşimli hatta belki taklidi gibi gelebilecektir. Ancak grup her ne kadar COF etkileşimli olsa da kendiside özgün birçok öğe katmış müziklerine. Bu anlamda çok fazla eleştirmeye gerek duymuyorum çünkü bu müziğin çıkış ülkelerinde bile bir çok grup hala kopyala-yapıştır tarzı riff yazıyorlar. Bu duruma maalesef alıştık.

Albüme geçecek olursa kapak tasarımı sade ve güzel. En beğendiğim şarkılar ‘’Arcane Grail’’ ‘’Autumn Wed Us,Sinned And Love’’ ‘’Inquitous Yoke’’ oldu. Ayrıca albümün kapanışını ‘’Arcane Grail’’ Rusça versiyonu yapıyor. Cello ve violin kullanımı oldukça başarılı olmuş. Melodi ve melankolinin sert gitar tonları ve agresif vokal ile başarıyla harmanlandığı bu albümü tavsiye ederim.

8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 430 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions