THE BATALLION ''Head Up High'' (26.10.2010)


Dark Essence Records - 2010 - Norveç

Norveç metal piyasasından çıkan ve geçmiş referansları sağlam elemanlara sahip The Battallion ile tanışmam çok kısa süre önce oldu. İkinci albümleri ‘’Head Up High’’ geçtiğimiz günlerde çıkaran gruptan bu albüm sayesinde haberdar oldum. Oysaki ilk uzun çalarlarını 2008 yılında çıkarmışlardı. Grup tarz olarak İskandinav oluşunun avantajlarını kullanıyor ve black death metal içerikli thrash metal yapıyor. Bunda grup elemanlarının geçmişte Taake, Deathcon, Borknagar, Old funeral, Amok, Helheim gibi değişik tarzlarda gruplarda çalmasının etkisi olabilir. Durum böyle olunca tek tarza sadık olmak imkansız olurdu. Etkilenmekten bahsederken eğer Darkthrone ve Satyricon son halleri sizi mutlu ediyorsa bu grup vazgeçilmeziniz olacaktır.

Albüm tarzı hakkında yukarda açıklamalar yaptım. Özellikle Darkthrone yada Satyricon gruplarının son halleri beni rahatsız etmediği için ben bu albümü beğendim. Tamamen Norveç atmosferine sadık kalınarak klasik heavy metal ve thrash elementleri müziklerine zenginlik katmış. Cayır cayır yanan gitar tonları kirli vokal ve hızlı davullar ile başarılı bir kayıt olmuş.

‘’ Within the Frame of the Graveyard’’ ‘’ Head Up High’’ ‘’Thick Skinned and Weatherbitten’’ albüm içindeki favorilerim. Grubun ilk albümünüde en kısa zamanda edinip dinlemeyi düşünüyorum. Tarz ve sound olarak benim favorilerim arasına girdiler bile..

8.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 454 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions