ASTEL OSCORA ''Eridan'' (30.10.2010)


Grailight Productions - 2010 - Rusya

Atmosferik senfonik black metal gruplarının ana yurdu haline gelmeye başlayan Rusya’dan çıkan bir grup Astel Oscora. Tarzı albümün genelinde depresif bir yapıya sahip. Bu da albümü uzun süre dinleme konusunda sıkıntı yaratabiliyor. Eskiden black metal deyip geçebiliyorduk ama şimdi black metal adı altında o kadar cok farklı alt tarzlar varki bu grupla Gorgoroth’u aynı ad altına sokmam mümkün olmaz sanırım.

Şarkı sözleri Rusça ve süreleri oldukça uzun. Bir şarkı biterken iki şarkı devirmiş gibi hissettiğim oldu kendimi. Ağır melodiler senfonik bir yapıyla iyi harmanlanması albümü başarılı kılmış. Albümün en başarılı çalışması ‘’ Cherta Mirozdaniya’’ olarak gösterebilirim. ‘’Bagroviy Mir’’ ise gene kalitesini gösteren bir şarkı olmuş.

Rusya’dan çıkan gruplar arasında adından övgü ile söz edilen bu grup dinlenmeyi hak ediyor.

7.8/10

Yazar: Reborn

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions