MANIFEST ''Written In Blood'' (02.11.2010)


Violent Media - 2010 - Norveç

Norveçli grupların tarzları ne olursa olsun kendisini müziklerinde belli eden karakteristik bir özelliği var. Yani death-black-doom-thrash ne yapıyor olsalar mutlaka Kuzey metal öğelerini müziklerine serpmeyi başarıyorlar. Bu çoğu zaman tekdüze olarak gelse de aslında sıkmayan bir tekdüzelik, bence. Yani yapılanı yapıyor olmalarını ‘’kötü denemelere’’ tercih ediyorum.

Manifest benim için tüm bu dediklerimi yıkan bir grup oldu. Dinlediğim ilk anda ne tarzı ne de memleketi hakkında pek bir bilgi sahibi değildim ve bana ilk etapta klasik bir Radrunner şirketi grubu gibi geldi (albüm violent rec. çıkmış ancak Roadrunner dağıtımını üstlenmiş yani yakın bir tahmin olmuş, bu grup tam onlara göre bence de) Norveçli olduklarını duymak beni gerçek anlamda şaşırttı. Karşımda bangır bangır bir groove metal grubu vardı. Yer yer thrash öğeler ile müziklerinin kalitesini yüksek buldum. Prodüktörlüğü bu albümde Knut Prytz (Keep Of Kalessin,Necrophagia,Bloodthorn) gibi bir üstat yapmış. Bu sene yayınlanan ‘’Written in blood’’ albümü grubun 3. Uzun çaları ve genel anlamda iyi tepkiler almayı başardı. ‘’ Food for Flies’’ bana göre albümdeki en güçlü çalışma. Bu albümü beğenmeniz tamamen tarza olan yakınlığınızla ilgili olacaktır.

7/10

Yazar: Reborn

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions