SHELTERSIEGE ''Sheltersiege'' (02.11.2010)


Dark Babel Records - 2010 - Türkiye

Ülkemiz de uzun yıllar Türk Black Metal piyasasında ismini duyuran ve öncü gruplardan biri olan Satanic Verses isim değişikliği ile yoluna İtalya’dan Dark Babel Records ile anlaşarak devam ediyor. Albüm geçtiğimiz ay yayınlandı ve Ulaş Southun bana dijital ortamda gönderdi (dijital ortamda gönderme sebeplerini yaptığımız röportajda okuma fırsatı bulacaksınız) Yeni isim ve değişen kadro ile çıkan ilk albümü ben gerçektende sağlam buldum. Death metal alanında yurtdışında ufak atılımlar yapan Ülkemiz bence black metal tarzında da,kabuğundan böyle kaliteli işler yapıldıkça çıkmayı başaracaktır.

Değinmek istediğim bir konu var. Türkçe sözlü müziğe asla karşı değilim. Benim için lisan-müzik arasındaki uyumdur tek önemli olan. Yoksa İngilizce lyric yazılma zorunluluğu yoktur kriterlerim içinde. Ancak black metal tarzında Türkçe söz ne kadar uyumlu olur düşüncesi hep vardı bende. Ezeyah az da olsa yıkmayı başarmıştı ki, Sheltersiege’nin albümünde dinlediğim ‘’ Son II’’ adlı şarkı aklımda hiç soru işareti bırakmadı. Müthiş bir uyum olmuş. Bence grup bu anlamda Türkçe söze tamamen yönelebilir. ‘’ Kimsesiz Topraklarda’’ bunun diğer kanıtı olmuş.

Albüm 35 dakika civarında. 11 parça var. Genel anlamda başarılı. Vokal performansı en üst düzeyde olmuş. Ülkemizde uzun süredir türlü mücadele ile iyi bir yere gelmeyi başaran grubun bu albümüne mutlaka şans verin.

7,5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 487 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions