FORTIÐ ''Völuspá Part III: Fall of the Ages'' (03.11.2010)


Schwarzdorn Production - 2010 - İzlanda

Müziğin içindeki melodiler artık sözleri anlamasak bile insanı kendisine tutsak edebiliyor. Müzik çok kuvvetli olduğu zaman ona kendimizi teslim edip söylenenleri ikinci plana atabiliyoruz. Fortíð benim için buna en iyi kanıt oldu. Baştan sona İzlandaca olan albümü bana promo cd geldiğinden beri sürekli dinliyorum. Schwarzdorn Production’dan Patrick’e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

‘’Voluspa Part III: Fall of the Ages’’ üçlemenin son halkası. 2003 yılında bu üçlemenin temeli ‘’ Thor's Anger’’ ile atlılmıştı ve ardından 2007’de ‘’ The Arrival of Fenris’’ ve bu senede ‘’Fall Of The Ages’’ ile üçleme tamamlandı (devamı konusunda henüz bilgi sahibi değilim) Albüm Mart sonunda yayınlandı. 7 şarkı ve 45 dakikalık bir süreye sahip. Viking metal grubun müziği için en iyi tanım olabilir. Tabi Pagan ve Black metal öğelerinin de varlığı tüm şarkılarda kendisini hissettiriyor. Eldur önderliğindeki bu tek kişilik proje zamanla yardım amaçlı katılan elemanların kadroya ilavesi ile genişledi.Fortíð diye geçen grubun asıl adı ''Fortíğ'' diye yazılıp telafuz ediliyor (İzlandaca ‘’geçmiş’’ demek). ‘’ Heltekinn’’ ‘’Framtí𒒠‘’Fall Aldanna’’ kalitesi yüksek çalışmalar. Ancak albümde benim en dikkatimi çeken şarkı ‘’ Ný Dögun’’ oldu. Bu şarkı baştan sona clean vokal ve progresif altyapı ile beslenmiş bir metal klasiği olmaya aday. Opeth ve Ulver kalitesini hissedebiliyorsunuz. Bu grubun zamanla çok daha iyi bir yerlere gelebileceğini gösteriyor.

Metal piyasasında dünyada her gün o kadar çok grup çıkıyor ki bazen en iyiler gözden kaçıyor,kötü olanlar göze zorla iyi diye sokuluyor ve dinleyende hayal kırıklıkları yaşatıyor. Bu grupta 7 yıldır gözümden kaçmış. Ancak onları tanımak beni gerçektende mutlu etti. Bence siz de bir an önce tanışın.

8.8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 450 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions