KHEPRA ''Resurrection'' (07.11.2010)


Schwarzton Records - 2010 - İtalya

İtalyan grup Khephra uzun yıllar aradan sonra bir şeyler kayıt etmiş ve adını Resurrection olarak belirlemiş. Grubun biyografisine baktığımızda 90ların ortasına kadar gidebiliyoruz fakat 1 demo 1 split vs. yayınlamışlar. 2010 yılına geldiğimizde ilk albümlerini "nihayet" piyasaya çıkarabilmişler. Bana şiddetle ilk dönem Emperor'u havası verdi. Özellikle dur kalk trafiklerindeki rifleri çok büyük benzerlik taşıyor. Kötü değil tabi ki onca yıldan sonra bir şeyler kayıt etmeleri bile bence müzik adına olumlu bir gelişme olarak yorumlanabilir.

Black Metal tarzlarında biraz arada kalmışlar çünkü 1994'lerde başlayan bir grup olarak hala aynı elemanları barındırıyorlarsa 2010'larda black metal oldukça değişimlere uğradı. Halen o dönemlerdeki tek düzeliği barındırmak biraz risk taşısa da Khephra bunu güzel ortaya koymuş. 90lar ortası black metal tarzını seven bir çok tanıdığım var özelikle Darkthrone, Mayhem, Satyricon, Emperor, Immortal ve hatta hatta Judas Iscariot'u seven tayfa bu grubu da sevebilir.

6.6/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions