KHEPRA ''Resurrection'' (07.11.2010)


Schwarzton Records - 2010 - İtalya

İtalyan grup Khephra uzun yıllar aradan sonra bir şeyler kayıt etmiş ve adını Resurrection olarak belirlemiş. Grubun biyografisine baktığımızda 90ların ortasına kadar gidebiliyoruz fakat 1 demo 1 split vs. yayınlamışlar. 2010 yılına geldiğimizde ilk albümlerini "nihayet" piyasaya çıkarabilmişler. Bana şiddetle ilk dönem Emperor'u havası verdi. Özellikle dur kalk trafiklerindeki rifleri çok büyük benzerlik taşıyor. Kötü değil tabi ki onca yıldan sonra bir şeyler kayıt etmeleri bile bence müzik adına olumlu bir gelişme olarak yorumlanabilir.

Black Metal tarzlarında biraz arada kalmışlar çünkü 1994'lerde başlayan bir grup olarak hala aynı elemanları barındırıyorlarsa 2010'larda black metal oldukça değişimlere uğradı. Halen o dönemlerdeki tek düzeliği barındırmak biraz risk taşısa da Khephra bunu güzel ortaya koymuş. 90lar ortası black metal tarzını seven bir çok tanıdığım var özelikle Darkthrone, Mayhem, Satyricon, Emperor, Immortal ve hatta hatta Judas Iscariot'u seven tayfa bu grubu da sevebilir.

6.6/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 481 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions