BENIGHTED IN SODOM ''Hybrid Parasite Evangelistica'' (07.11.2010)


Solitude Productions - 2010 - A.B.D.

Benighted in Sodom isimli projeyi daha önceleri duymuştum. Meşhur kişilerin oluşturduğu bir depressive dark/black metal projesi olarak özetleyebilirim. Bethlehem'den tanıdığımız Reuben Jordan'ın önderliğini yaptığı ve bir çok black metal grubunda çalan G. (Ad Hominem, Tundra, Macabre Omen, Glorior Belli gibi) ile grubun asıl kadrosu şekillenmiş. Konserler veren bir proje olduğu için session eleman bolluğu bulunuyor.

Şu an dinlediğim albümün parçaları 3 sene kadar önce kayıt edilmiş. Zaten grubun diskografisine baktığınızda 2010 yılı içinde release bolluğu dikkat çekiyor. Bir çok kayıtlı parçayı değişik albümler ile değişik firmalardan çıkarmışlar. Merchandise bolluğu işte budur buda grubun yaratıcı yönünü ve ne kadar çok çalıştığını gösteriyor.

Tarz olarak Bethlehem'i andıran bir hava var. Doğal bir sonuç bu tabi ki ama vokal olarak o kadar yırtık ve acı çeken bir yapıyı tercih etmemişler. Klasik scream vokal ve yer yer temiz vokaller ile süslemeler yapılmış. Kayıt tarzlarına göre oldukça parlak ve her şey yerli yerinde düzenlenmiş. Oldukça profesyonel gözüküyor.

Albüm kapağı ve kitapçıkları kan kırmızı tonlarda tasarlanmış. Jiletler dikkat çekiyor. Front cover olarak manzara resmini kırmızı tonlara bulamış şekilde kullanmayı tercih etmişler. Uzun lafın kısası, Depresif ve doomy işlerden hoşlanıyorsanız ne mutlu sizlere "Benighted in Sodom" u dinleyip kendinize zarar verebilirsiniz, albümü alana jiletler şirkettenmiş !!!

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 453 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions