OBSZÖN GESCHÖPF ''Symphony Of Decay'' (12.11.2010)


Twilight Vertrieb - 2010 - Fransa

1996 yılında kurulan Fransız/Türk (röportaj yapınca bu karmaşa çözülecek) tek kişilik grup OBSZÖN GESCHÖPF'un 2003 yılından beri çıkarmaya başladığı albümlerden beşincisi bu...

OBSZÖN GESCHÖPF sahne için bir kadroya sahip ama kayıtta tüm Vokal ve Enstrümanlar Remzi Kelleci'ye ait...

Albümün kapak resmini görünce bir an brutal death metal grubu zannettim, ama hiç alakası yok :D Ayrıca son zamanlarda dinlediğim en uzun albümlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Grubun Enteresan bir tarzı var, cayır cayır thrash metal düşünün, yıkım etkisi bol olandan, bunu industrial ile birleştirin ve ortaya OBSZÖN GESCHÖPF çıkıyor. Bazı şarkılarda kullanılan davul ve gitar tonlarına, tekniklerine bakınca kısaca özellikle bazı şarkılara industrial metal demek daha mantıklı geliyor ama genele etkisi çok büyük değil. Bunun üzerine de yırtıcı bir vokal kullanılmış, yakışıklı bir durum elde edilmiş.

Yıkıcı bir thrash metali, industrial ile karışık dinlemek isteyenlere tavsiye edebileceğim, deneysel, başarılı bir karışım olmuş.

8.5/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions