HOUR OF PENANCE ''Paradogma'' (20.11.2010)


Unique Leader Records - 2010 - İtalya

2010 yılında death metal severler tarafından en fazla beklenen albüm ‘’Paradogma’’ dır diye düşünüyorum. Nisan başlarında Unique Leader Records tarafından yayınlanan bu albüm şu ana kadar kitlesini oldukça memnun etmeyi başarmış durumda.

Polonya’da kayıtları yapılan albüm hem biraz oranın ikliminden etkilenmiş hem de grup geçmişteki çizgisini başarı ile sürdürmüş. Müzik çoğu zaman Behemoth (son dönemi) Nile ve yer yer Cannibal Corpse kadar vurucu ve kesinlikle yaratıcı. Vahşet her şarkıda farklı bir yapı ile devam ediyor. Sıradan yada aynı bir tane şarkı yok. Paolo vokalde modern death adına tüm brutal hünerlerini sergilemiş. Simone ayrı bir dikkat gerekiyor bence, davulda show yapmış. Hatta öküz gibi çalmış demek daha doğru olacak.

‘’Laged Into Falsehood’’ benim sadece bu albümde değil bu sene dinlediklerim arasında favorim olabilecek nitelikte bir çalışma. Bunun dışında ‘’Paradogma’’ ve ‘’The Woeful Eveharitsy’’ ilk dinleyişte sizi çarpacaktır.

‘’Paradogma’’ albümünde Hour Of Penance adına en büyük artı her şarkı ayrı ve her şarkı kendi kimliğini taşır niteliğe sahip. Bu da albümü bence şimdiden kült mertebesine ulaştırmaya yeter.

10/10

Yazar: Reborn

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions