ATRA HORA ''Lost in the Depths'' (23.11.2010)


Darknagar Records - 2010 - Rusya

Atra Hora 2006 yılında kurulmuş bir Rus grup. 2007 yılında çıkardıkları bir demo dışında başka bir ürünleri yok. Grup ''Lost in the Depths'' isimli bu ilk albümünü geçtiğimiz Mart ayında piyasaya çıkardı.

Enteresan, darbukalı introsu ile sanki birazdan doğudan gelmiş bir albüm dinleyeceğiz izlenimi veriyor, tabi değil...

Albümde enstruman olarak ilk kulağıma çarpan şey davul, oldukça tok tonlar kullanılmış, death metal için iyi olabilirdi ama melodik black metalde diğer enstrumanları biraz örttüğünü söyleyebilirim, tabi bunu sevenler de var, kötü olmamış, tarzı biraz daha melodik death/black tarafına çekmiş, ama yine de gitarların sesinin biraz daha yükseltilmesi gerçeğini değiştiremiyor. Kullanılan klavye bunu bir miktar tamamlamış diyebilirim.

"Dark Corners Of Universe" isimli şarkının sonundaki sakin ve koro vokalli bölüm bana Ulver dolu günlerimi hatırlattı. Değişik bir sound'u var albümün, melodik black metal sevenlere tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions