HILDR VALKYRIE ''Shield Brothers of Valhalla'' (24.11.2010)


Stygian Crypt Productions - 2008 - Yunanistan

Hildr Valkyrie, Folkearth ve Folkodia gibi gruplardan tanıdığımız, kendi ismi ile tek kişilik projesini kuran ve bazı şarkılarda session elemanlarla çalışan bir Yunanlı bayan. Bu projeye 2003 yılında başlamış, 2 demo sonrasında 2008 yılında ilk albümünü piyasaya çıkarmış.

Hildr Valkyrie'nin tarzı için, konsept ve konu olarak daha öncekilerden farksız ama, kendine özel bir Folk/Viking metal projesi olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki, benzer folk gruplarına göre biraz daha oturaklı şarkılar bestelemiş. Kullandığı semfonik klavyeler de enteresan olmuş.

Albümde "heeeyy heheeeeeyyy" şeklinde geri vokaller biraz abartılmış, bir çok parçada var, garip... Bu tarz vokaller, davul ritmleri benzer olduğu için sanki hep aynı şarkıyı dinliyormuş gibi hissettiriyor.

Albümde benim için öne çıkan parça "Shield Brothers of Valhalla", ayrıca Falkenbach ve Bathory'den birer cover yer alıyor hemen intro sonrasında.

Folk metal sevenler için, değişik bir şey dinlemek isteyen olursa bir göz atmasında fayda var.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 455 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions