HILDR VALKYRIE ''Shield Brothers of Valhalla'' (24.11.2010)


Stygian Crypt Productions - 2008 - Yunanistan

Hildr Valkyrie, Folkearth ve Folkodia gibi gruplardan tanıdığımız, kendi ismi ile tek kişilik projesini kuran ve bazı şarkılarda session elemanlarla çalışan bir Yunanlı bayan. Bu projeye 2003 yılında başlamış, 2 demo sonrasında 2008 yılında ilk albümünü piyasaya çıkarmış.

Hildr Valkyrie'nin tarzı için, konsept ve konu olarak daha öncekilerden farksız ama, kendine özel bir Folk/Viking metal projesi olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki, benzer folk gruplarına göre biraz daha oturaklı şarkılar bestelemiş. Kullandığı semfonik klavyeler de enteresan olmuş.

Albümde "heeeyy heheeeeeyyy" şeklinde geri vokaller biraz abartılmış, bir çok parçada var, garip... Bu tarz vokaller, davul ritmleri benzer olduğu için sanki hep aynı şarkıyı dinliyormuş gibi hissettiriyor.

Albümde benim için öne çıkan parça "Shield Brothers of Valhalla", ayrıca Falkenbach ve Bathory'den birer cover yer alıyor hemen intro sonrasında.

Folk metal sevenler için, değişik bir şey dinlemek isteyen olursa bir göz atmasında fayda var.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 416 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions