FFERYLLT ''Dance of Druids'' (25.11.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - Rusya

Rusya'dan son dönemlerde bir çok folk metal grubu dinledim. Çok fazla sevmediğim bir tarz olmasına rağmen, elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum. 2003 yılında kurulan grubun bir demo sonrasında çıkardığı ilk albüm "Dance of Druids"

Albümde yine farklı ülkelerden bir çok enstruman kullanılmış; viyola, Galiçya gaydası, küçük İskoç gaydası, flüt, teneke düdük, arp, bodhran adında vurmalı bir çaldı ve eski Türk çalgılarından da bildiğimiz ağız arpı (eski Türçe'de "temir komuz" olarak geçiyor, ilgilenenler bilir)...

Şarkılarda bayan vokal ağırlıklı olarak kullanılmış, bunun yanısıra scream-brutal vokaller de var. Müzikal açıdan oldukça zengin bir albüm olmuş. Diğer enstrumanların gitarlarla olan uyumu dikkat çekici. Davullar başarı ile programlanmış, drummachine olduğu çok fazla hissedilmiyor.

Albümde bir Ensiferum ve Eluveitie cover'ı bulunuyor. Temir komuzun kullanılması bana ekstra zevk verdi. Farklı ülkelerden enstrumanlarla oluşmuş, folk metal sevenlere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions