FFERYLLT ''Dance of Druids'' (25.11.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - Rusya

Rusya'dan son dönemlerde bir çok folk metal grubu dinledim. Çok fazla sevmediğim bir tarz olmasına rağmen, elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum. 2003 yılında kurulan grubun bir demo sonrasında çıkardığı ilk albüm "Dance of Druids"

Albümde yine farklı ülkelerden bir çok enstruman kullanılmış; viyola, Galiçya gaydası, küçük İskoç gaydası, flüt, teneke düdük, arp, bodhran adında vurmalı bir çaldı ve eski Türk çalgılarından da bildiğimiz ağız arpı (eski Türçe'de "temir komuz" olarak geçiyor, ilgilenenler bilir)...

Şarkılarda bayan vokal ağırlıklı olarak kullanılmış, bunun yanısıra scream-brutal vokaller de var. Müzikal açıdan oldukça zengin bir albüm olmuş. Diğer enstrumanların gitarlarla olan uyumu dikkat çekici. Davullar başarı ile programlanmış, drummachine olduğu çok fazla hissedilmiyor.

Albümde bir Ensiferum ve Eluveitie cover'ı bulunuyor. Temir komuzun kullanılması bana ekstra zevk verdi. Farklı ülkelerden enstrumanlarla oluşmuş, folk metal sevenlere rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 424 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions