EVOKE THY LORDS ''Escape to the Dreamlands'' (26.11.2010)


Stygian Crypt Productions/Backfire Productions - 2008 - Rusya

Evoke Thy Lords, 2002'de Rusya'da kurulmuş bir grup. Bir süre konserlere çıktıktan sonra stüdyoya girip bir şeyler kaydetmeye karar vermişler, ve ilk kayıtları 2008 yılında piyasaya çıkmış.

Rusya'dan çok fazla folk metal grubu dinledim, doom metal grubu da dinledim. Ama bu kez bunlardan biraz daha farklı bir albüm şu an dinliyorum. Kaliteli bir digipack ile sunulmuş albüm, kapak resmindeki renk tonları ayrı, grubun logosu ayrı hoşuma gitti...

Evoke Thy Lords bir doom metal grubu ama melodik death metal etkileşimleri de katılmış işin içine. Bir de flüt dahil olunca folk etkileşim de söz konusu oluyor ve grubun tarzını özel kılan bir durum yaratıyor doom metal grubu için.

Albümdeki brutal vokali Alman Crematory'nin vokali Felix'e benzettim. Yine doom/gothic gruplarından duymaya alıştığımız tarzda bir bayan vokal de mevcut. Her ne kadar, kişisel olarak bayan vokal sevmesem de, samimi konuşmak gerekirse, abla sesini çok iyi kullanmış.

Müzikalitesi çok yüksek bir albüm, tarzı sevenler için elde olması gerektiğini düşünüyorum.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 490 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions