EVOKE THY LORDS ''Escape to the Dreamlands'' (26.11.2010)


Stygian Crypt Productions/Backfire Productions - 2008 - Rusya

Evoke Thy Lords, 2002'de Rusya'da kurulmuş bir grup. Bir süre konserlere çıktıktan sonra stüdyoya girip bir şeyler kaydetmeye karar vermişler, ve ilk kayıtları 2008 yılında piyasaya çıkmış.

Rusya'dan çok fazla folk metal grubu dinledim, doom metal grubu da dinledim. Ama bu kez bunlardan biraz daha farklı bir albüm şu an dinliyorum. Kaliteli bir digipack ile sunulmuş albüm, kapak resmindeki renk tonları ayrı, grubun logosu ayrı hoşuma gitti...

Evoke Thy Lords bir doom metal grubu ama melodik death metal etkileşimleri de katılmış işin içine. Bir de flüt dahil olunca folk etkileşim de söz konusu oluyor ve grubun tarzını özel kılan bir durum yaratıyor doom metal grubu için.

Albümdeki brutal vokali Alman Crematory'nin vokali Felix'e benzettim. Yine doom/gothic gruplarından duymaya alıştığımız tarzda bir bayan vokal de mevcut. Her ne kadar, kişisel olarak bayan vokal sevmesem de, samimi konuşmak gerekirse, abla sesini çok iyi kullanmış.

Müzikalitesi çok yüksek bir albüm, tarzı sevenler için elde olması gerektiğini düşünüyorum.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 456 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions